امروز : دوشنبه , ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

خودروهای سرقتی را با این روش پیدا کنید

برخی از خودروهای جدید به صورت پیش‌فرض به سیستم‌های ردیاب GPS مجهز هستند. برای نمونه شرکت جنرال موتورز در کشور آمریکا طی چند سال اخیر قابلیت ردیابی ماشین را برای تعدادی محدود از محصولات خود فراهم کرده است که همین موضوع نشان دهنده‌ی افزایش اهمیت سیستم‌های ردیاب در چند سال اخیر است.

بهترین راه ایمن کردن خودرو چیست؟

به طور میانگین در هر ساعت 2 خودرو در شهر تهران دزدیده می‌شوند. با این که آمار سرقت ماشین در برخی سال‌ها روند کاهشی داشته، به علت افزایش تعداد وسایل نقلیه در کشور، تعداد خودروهای سرقتی نیز هر ساله بیش‌تر می‌شود. این موضوع در کشورهای پیشرفته نیز قابل مشاهده است. به عنوان مثال تنها در سال 2009 میلادی نزدیک به 800 هزار خودرو در کشور آمریکا به سرقت رفت. در حالی که این آمار کم‌ترین میزان خودروهای مسروقه را از سال 1989 تا 2009 میلادی نشان می‌دهد، این آمار برای کشوری توسعه یافته بسیار بالاست. هر چند جرایم مربوط به وسایل نقلیه بیش‌تر در مناطق شهری رخ می‌دهند، توجه به امنیت خودرو صرف نظر از این که در چه منطقه‌ای زندگی می‌کنید امری بسیار مهم است. اما بهترین راه ایمن کردن خودرو چیست؟

بحث امنیت خودرو گستره‌ی زیادی از وسایل، سیستم‌ها و خدمات مختلف ‌را شامل می‌شود که هر یک از آن‌ها کاربردهای گوناگونی دارند. برای مثال وسایلی مانند دزدگیر و قفل فرمان بیش‌تر برای جلوگیری از سرقت خودرو به کار می‌روند و در صورتی که ماشین دزدیده شود  این گونه وسایل کارایی خود را از دست می‌دهند، اما سیستم‌های ردیابی خودرو قابلیت ردیابی ماشین و خاموش کردن موتور آن را پس از به سرقت رفتن دارند. در گذشته تنها چاره پس از دزدیده شدن خودرو مطلع کردن پلیس و انتظار کشیدن بود. فرایندی طاقت فرسا که در اکثر موارد در صورتی که خودروی مسروقه پیدا می‌شد، بازیابی آن گاه تا چند ماه به طول می‌انجامید. امروزه فناوری راه حل مناسب‌تری برای این مشکل فراهم کرده است.

برخی از خودروهای جدید به صورت پیش‌فرض به سیستم‌های ردیاب GPS مجهز هستند. برای نمونه شرکت جنرال موتورز در کشور آمریکا طی چند سال اخیر قابلیت ردیابی ماشین را برای تعدادی محدود از محصولات خود فراهم کرده است که همین موضوع نشان دهنده‌ی افزایش اهمیت سیستم‌های ردیاب در چند سال اخیر است. طبق آمار 95% از خودروهای دزدیده شده مجهز به سیستم ردیاب در کشور آمریکا به صاحبان خود بازگردانده می‌شوند. دستگاه ردیاب با بهره‌گیری از سیستم موقعیت یاب جهانی GPS قادر است در هر لحظه موقعیت خودرو را بر روی نقشه نشان دهد، بنابراین در صورت به سرقت رفتن خودرو، صاحب آن می‌تواند به سادگی با مطلع کردن پلیس ماشین خود را بازیابی کند.

ممکن است از نظر برخی افراد هزینه‌ی سیستم‌های ردیاب به نسبت وسایل دیگر تأمین امنیت خودرو زیاد به نظر برسد، اما امکاناتی که سیستم ردیاب  در اختیار صاحب خودرو می‌گذارد بسیار بیش‌تر از وسایلی مانند دزدگیر و قفل فرمان است. سیستم ردیاب علاوه بر تأمین امنیت خودروی شما قادر است در کاهش هزینه‌های بیمه و سوخت نیز به شما کمک کند. ردیاب  ها هنگامی که درهای خودروی شما باز شوند و یا موتور ماشین روشن شود، از طریق ارسال پیام شما را مطلع می‌کند. علاوه بر آن شما می‌توانید با ارسال پیام موتور ماشین را خاموش کنید تا از سرقت خودروی خود جلوگیری کنید. در صورت دزدیده شدن خودرو نیز اطلاعات کامل مسیر و موقعیت آن به سادگی قابل دسترسی هستند و به کمک پلیس می‌توانید در کم‌تر از 24 ساعت خودروی خود را بازیابی کنید.

 

گرد آوری شده از سایت های دیگر