امروز : پنجشنبه , ۰۶ مهر ۱۴۰۲

درباره ردیابی بیشتر بدانید

ردیاب خودرو پس از نصب در هر لحظه موقعیت جغرافیایی که همان طول و عرض جغرافیایی است را از ماهواره های GPS دریافت کرده و از طریق اینترنت سیمکارت، همین موقعیت را بر روی یک سایت ردیابی مخابره می کند.

ردیاب خودرو

ردیاب خودرو دستگاهی کوچک است که سیم کارت در آن قرار می گیرد و بر روی خودرو (درب ، سقف، داشبورد و..) نصب می شود. نصب ردیاب خودرو بسیار آسان است و بر روی انواع خودروهای داخلی و خارجی امکان نصب ردیاب وجود دارد.

ردیاب خودرو پس از نصب در هر لحظه موقعیت جغرافیایی که همان طول و عرض جغرافیایی است را از ماهواره های GPS دریافت کرده و از طریق اینترنت سیمکارت، همین موقعیت را بر روی یک سایت ردیابی مخابره می کند. صاحب خودرو می تواند در هرکجای دنیا و بدون محدودیت فاصله خودرو خود را به صورت کاملا آنلاین بر روی سایت ردیابی مشاهده کند.

نکته مهم در ردیاب های خودرو این است که، اگر خودروی شما در جایی قرار بگیرد که دکل های مخابراتی نباشد و اینترنت سیمکارت دستگاه قطع شود، دستگاه ردیاب تمام اطلاعات را ذخیره کرده و به محض اولین اتصال دستگاه به اینترنت، گزارشات را برای شما ارسال میکند.

ردیاب خودرو کار یک دزدگیر را هم انجام می دهد. با نرم افزار ردیاب ویالون (wialon) خودروی شما به آژیر و به سنسور ضربه  متصل می شود و از طریق ریموت کنترل و ارسال پیام دربهای ماشین را می توانید در هرنقطه ای از دنیا باز و بسته کنید. در صورت به سرقت رفتن خودرو، می توانید با ارسال یک پیام ماشین را خاموش کنید و تا زمانی که شما اجازه روشن شدن مجدد خودرو را با ارسال یک پیام دیگر به ردیاب داخل خودرو صادر نکنید، ماشین شما روشن نخواهد شد. در حال حاضر سیستم ردیاب خودرو یا همان دزدگیر GPS خودرو ایمن ترین سیستم امنیتی در جهان برای خودرو بشمار می آید.

 

کاربردهای ردیابی

دستگاه ردیاب خودرو با توجه به امکاناتی که نرم افزار ویالون (wialon) فراهم میکند علاوه بر دزدگیر،  برای سازمان ها و شرکت های مختلف کاربردهای متفاوتی دارد.

 

ردیابی برای سازمان ها

بیشترین استفاده از دستگاه ردیاب خودرو و نرم افزارهای ردیابی در کنترل ماشین های اورژانس می باشد. با استفاده از این دستگاه کاربران در مراکز اورژانس نزدیکترین ماشین به محل مسدوم و بیمار را یافته و در کوتاهترین زمان به محل اعزام می نمایند.

سازمان های خدمات اجتماعی، شهرداری ها و سایر نهادهای عمومی هم میتوانند از کاربردهای ردیابی به بهترین نحو بهره ببرند. با استفاده از نرم افزار ردیابی بسیاری از مشکلات در بحث اعزام خودرو و نیرو حل شده و غالبا هزینه های پرداختی آنها به پیمانکاران کاهش می باید. همانطور که در مزیت های استفاده از ردیاب ها گفته شد ساعت کارکرد، اضافه کاری، زمان تحویل کار و ... با استفاده از دستگاه ردیاب اشخاص، قابل محاسبه است و پرداخت دستمزد به پیمانکاران ساده تر می شود.

 

ردیابی برای شرکت های حمل و نقل

با استفاده از تکنولوژی ردیابی خودرو و ردیابی اموال، کنترل حمل و نقل محتویات داخل کانتینر ها برای کارفرمایان بسیار راحت شده است . آنها مطمئن می شوند که کانتینر حمل کالا و محصولاتشان از محل مقرر عبور کرده و در بین راه توقف داشته اند یا نه .

با استفاده از دستگاه ردیاب خودرو یک شرکت پخش می تواند ناوگان پخش خود را کنترل نماید، شرکت با نرم افزار، هر روز به کارکنان خود مسیر حرکت می دهد و در طول روز محل توقفات آنها را می تواند چک کند. سنسورهای دمای متصل به یخچال ماشین ها هم در هر لحظه گزارشی از دمای آن می دهد که برای کنترل مواد غذایی و دارویی فاسد شدنی بسیار مفید است و با استفاده از این دستگاه کارفرمایان کالا و محصول خود را سالم و به موقع تحویل می گیرند.

نکته مهم و حائز اهمیت مسیر دهی با نرم افزار ویالون(wialon) این است که برخلاف نرم افزارهای دیگر که فقط امکان تعیین حصار جغرافیایی را به شکل دایره ای و چند ضلعی دارند؛ نرم افزار ویالون بر حسب نیاز کارفرما میتواند محدوده جغرافیایی خطی مشخص کند.

 

ردیاب خودرو برای شرکت های بیمه

استفاده از دستگاه ردیاب بر روی خودروها، میتواند برای شرکت های بیمه هم بسیار مفید باشد. شرکت های بیمه با استفاده از ردیاب خودروها می توانند محل وقوع حادثه را دیده و با امکان شتاب سنج دستگاه، علت وقوع حادثه را مشخص کنند.

 

گردآوری شده از منابع:

https://goo.gl/1STmTL

https://goo.gl/MDvmeJ