امروز : سه شنبه , ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مدیریت ناوگان را بیشتر بشناسید

کاربران سیستم و یا مسئولین بخش نظارت بر عملکرد ناوگان می توانند با استفاده از نرم افزار های متفاوت در بسترهای ویندوز، وب و موبایل خودروی مورد نظر خود را ردیابی و گزارشات لازم را دریافت کنند.

مدیریت ناوگان چیست؟

مدیریت ناوگان چیست؟ اگر تا به امروز چندین بار در گوگل عنوان مدیریت ناوگان را جستجو کرده اید، احتمالا مدیر یک ناوگان حمل و نقل هستید و یا به دنبال راهی برای گسترش خدمات خود در زمینه زنجیره تامین می گردید. مدیریت ناوگان در یک کلام در واقع مدیریت هزینه هاست. بسیاری از سازمانها به مدیریت ناوگان برای کنترل هزینه ها، به حداکثر رساندن سودآوری و به حداقل رساندن ریسک ناشی از وسایل نقلیه احتیاج دارند.

مدیریت ناوگان می تواند به پنج زمینه اصلی خلاصه شود:

1) کاهش هزینه های عملیاتی

2) تعمیر و نگهداری خودرو

3) مدیریت راننده / نیروی کار

4) ایمنی خودرو

5) بهره وری عملیاتی

شما نمی توانید در مورد تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه فکر نکنید، در مورد هزینه های نگهداری وسیله نقلیه، اینکه چگونه یک راننده در حال حاضر وسایل نقلیه را کنترل می کند و چگونه ایمنی وسایل نقلیه را بهبود می بخشد (و به این ترتیب تعداد حوادث را کاهش می دهد) فکر نکنید.

مدیریت سوخت

مدیر ناوگان باید قادر باشد جلوی هدر رفتن سوخت و یا سرقت سوخت را بگیرد، استفاده از راهکار مدیریت مصرف سوخت نرم افزار مدیریت ناوگان بهترین راه حل برای این مسئله خواهد بود.

سرقت و از دست دادن سوخت

هزینه سوخت یکی از بیشترین هزینه ها در هر ناوگان است، برای کاهش این هزینه، استفاده از سیستم ها کنترل سوخت و نظارت بر خودروها ضروری است. در راهکار کاهش مصرف سوخت روش‌ نظارت بر سوخت مصرفی با هدف کاهش هزینه‌ها ارائه می‌شود.

تعمیر و نگهداری خودرو

مدیران ناوگان می توانند از دو طریق بررسی های لازم را روی خودرو ها انجام دهند، منطقی ترین راه آن انجام سرویس‌های دوره‌ای پیشنهادی توسط شرکت تولیدکننده است. معمولا برنامه‌ کلی سرویس‌ها و نکات مهم مربوط به نگهداری خودرو، در یک دفترچه به خریدارن ارائه می‌شود. با رعایت نکات آن دفترچه می‌توان از خرابی‌های احتمالی خودروها جلوگیری کرد.

 روش دوم، بررسی دوره ایی قطعات خودرو توسط رانندگان است که، این بررسی دوره ایی برای هر قطعه متفاوت است و رابطه مستقیم با میزان کارکرد آن قطعه دارد که سیستم مدیریت ناوگان زمان تعویض آن را به شما یادآوری میکند.

رانندگی خودرو

نگاهی اجمالی به تصادفات رخ داده در کشور نشان می‌دهد که بیشترین تصادفات بزرگ که خسارت مالی و جانی داشته اند، با اشتباهات رانندگان‌ باسابقه اتفاق افتاده اند؛ داشتن گواهینامه و سابقه رانندگی نمی تواند مانع از تصادف شود فقط تعداد آن را کاهش دهد، اگر از راهکار رانندگی مطمئن سیستم مدیریت ناوگان استفاده کنید، با جلوگیری از شتاب های ناگهانی و هشدار برای سرعت غیر مجاز و ده ها هشدار مشابه احتمال تصادفات منجر به مرگ به شدت کاهش می یابد و تعداد تصادفاتی که خسارت مالی دارند هم به صفر خواهد رسید.

بهره وری عملیاتی از سیستم مدیریت ناوگان

کاربران سیستم و یا مسئولین بخش نظارت بر عملکرد ناوگان می توانند با استفاده از نرم افزار های متفاوت در بسترهای ویندوز، وب و موبایل خودروی مورد نظر خود را ردیابی و گزارشات لازم را دریافت کنند. پیشنهاد متخصصین ما به شما استفاده از نرم افزار مدیریت ناوگان ویالون است که با سالها تجربه و با بیش از 100 ها نمایندگی در دنیا پیشرو در ارائه خدمات به روز و فنی در زمینه مدیریت ناوگان می باشد. سیستم مدیریت ناوگان کاربردهای فراوانی برای سازمان ها و شرکت های مبتنی بر حمل و نقل دارد. جلوگیری از سرقت خودرو، کنترل عملکرد خودرو، کنترل راننده و جلوگیری از اتفاقات ناگوار از مزایا و کاربردهای اولیه دستگاه ردیاب خودرو است.