امروز : جمعه , ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

ردیابی خودروهای حمل و نقل

سازمان های حمل و نقل عمومی می توانند با تهیه و استفاده از جی پی اس های مخصوص باعث افزایش کارآیی و خدمت رسانی به مردم شوند.

ردیابی خودروهای حمل و نقل عمومی

سازمان های دولتی و خصوصی حمل و نقل عمومی می توانند با نصب دستگاه های مخصوص ردیابی بر روی خودروهای خود به طور مرتب با راننده وسیله موردنظر در ارتباط بوده و در هر لحظه و هر موقعیت، وضعیت وی(نحوه رانندگی) را زیر نظر داشته باشند.

همچنین می توانند با مشاهده وسیله مورد نظر در طول مسیر تخلفات راننده را از موارد مربوطه مشاهده کرده و با راننده خاطی برخورد لازم را انجام دهند. راننده وسیله مورد نظر نیز می تواند در هر زمان با سازمان حمل و نقل عمومی ارتباط برقرار کرده و در صورت داشتن درخواست، آن را به مسئول مربوطه در سازمان انتقال دهد.

علاوه بر این، سازمان های مذکور می توانند با نصب ردیاب های مخصوص در ایستگاه های مشخص، مسافران را از زمان رسیدن وسیله حمل و نقل عمومی( اتوبوس ها)  به ایستگاه آگاه سازند، که این امر باعث صرفه جویی در وقت خواهد شد.

همچنین در داخل وسیله مورد نظر می توان با استفاده از ردیاب ها زمان تقریبی رسیدن به هر ایستگاه و مقصد مورد نظر را به اطلاع مسافران رساند.
بنابراین همانطور که به نظر می رسد، این سازمان ها می توانند با تهیه ردیاب های مخصوص حمل و نقل عمومی گام مهمی در جهت افزایش رضایت مندی مردم و همچنین صرفه جویی فراوان در وقت مردم و نیز صرفه جویی فراوان در هزینه های سازمان خود شوند.