امروز : چهارشنبه , ۰۹ آذر ۱۴۰۱

کاهش هزینه از طریق کاهش تعداد دفعات تعمیرات

نرم افزار ویالون با راهکار تعمیر و نگهداری ومکانیزه کردن فرآیند زمان تعویض قطعات خودرو نقش مهمی در کاهش و حذف زمان و هزینه های بیهوده ناوگان خودرویی خواهد داشت.

استفاده از راهکار تعمیر و نگهداری

یکی از مهمترین جنبه های تعمیر و نگهداری جمع آوری گزارشات کارکرد تجهیزات خودرو است که نرم افزار پس از جمع آوری این داده ها و تحلیل آنها، نتایج و اطلاعات به دست آمده را در قالب نمودار (گراف) یا گزارشات را به شکل PDF  برای تصمیم گیری در اختیار مدیران قرار می دهد.

برای مثال گراف زمان کارکرد یکی از تجهیزات خودرو، ممکن است نمایشگر کارکرد بیش از حد از آن قطعه باشد و دانستن آن کمک می کند که از وقوع وقفه و خرابی ناگهانی در تجهیز پیشگیری گردد.

نرم افزار ویالون با راهکار تعمیر و نگهداری ومکانیزه کردن فرآیند زمان تعویض قطعات خودرو نقش مهمی در کاهش و حذف زمان و هزینه های بیهوده ناوگان خودرویی خواهد داشت.

با بهره گیری از نرم افزار مدیریت ناوگان ویالون تامین اطلاعات لازم برای تعمیر و نگهداری خودرویی (در اختیار داشتن دقیق میزان پیمایش و زمان های سرویس ها و خدمات خودرویی) دیگر کار سخت و زمانبری نخواهد بود. شما دیگر نیازی به جمع آوری اطلاعات به صورت دستی و یا یادداشت برداریهای حضوری از میزان کارکرد خودرو ها نخواهید داشت.
 

فرسودگی ناوگان حمل و نقل از مشکلات اساسی است که باعث میشود مشتریان شما به نتیجه عملکرد سازمان شما شک کنند و یا برای همکاری اعتماد نداشته باشند. مشتریانی که سلامت بار و زمان رسیدن آن برایشان با اهمیت است و به خاطرش هزینه پرداخت کرده اند، خرابی خودرو ها و یا از کار افتادن خودروهای مخصوص حمل و نقل برایشان توجهی مناسب نخواهد بود.

در بیشتر كشورهای پیشرفته فرسوده بودن یك خودرو را با معاینه فنی مشخص می‌كنند، بر این اساس خودرویی كه بتواند 40 تا 45 معیار مورد نظر سازمان محیط زیست، شهرداری و ملاك‌ های مربوط به بحث ‌های ایمنی و مشتری را پاسخگو باشد، فرسوده نیست.

بدیهی است فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی كشور آثار و تبعاتی دارد كه مهمترین این موارد شامل افزایش مصرف مواد سوختی، افزایش هزینه ‌های تعمیر و نگهداری، اتلاف زمان و كاهش سرعت حمل و نقل كالا و مسافر، افزایش احتمال تصادفات ناشی از نقص فنی و آلودگی محیط زیست است.