امروز : چهارشنبه , ۰۹ آذر ۱۴۰۱

تفاوت ها و شباهت های تکنولوژی ردیاب خودرو و GPS موبایل

ردیاب خودرو امکانات و اطلاعات بسیار زیادی را برای شما فراهم میکند و به شما کمک میکند با صرفه جویی در سوخت ، کنترل رانندگی راننده ، انتخاب مسیرهای بهینه و … بیشترین بهره وری را از سیستم داشته باشید

ردیاب خودرو یا GPS موبایل؟

اگر به دنبال ردیابی با هزینه کم هستید و درمورد تفاوت های ردیابی موبایل و ردیاب خودرو آگاهی ندارید، ممکن است این تصور برای شما پیش بیاید که ” میتوانیم با قیمت کمتر، همان اطلاعات ردیاب خودرو و ردیاب اشخاص را از طریق GPS موبایل به دست آوریم؟” ولی باید بدانید این تصور کاملا اشتباه است و اطلاعات و کیفیت اطلاعات دریافتی از ردیاب خودرو و ردیاب اشخاص به مراتب بالاتر از نرم افزار ردیابی نصب شده بر روی تلفن همراه میباشد. بین ردیابی با ردیاب خودرو و ردیابی از طریق گوشی های تلفن همراه تفاوت های زیادی وجود دارد،

 مهمترین تفاوت آنها هم در این است که اطلاعاتی که نرم افزار ردیابی موبایل به مرکز ارسال میکند با اطلاعات دریافتی از دستگاه ردیاب خودرو بسیار متفاوت میباشد.

کدام تکنولوژی بهتر است؟ ردیاب خودرو یا GPS موبایل؟
اگر نیاز شما برای استفاده از دستگاه های ردیاب مشخص باشد، خیلی راحت تر میتوانید تصمیم بگیرید که نیاز های شما را ردیاب خودرو برطرف میکند و یا شما به ردیابی از طریق گوشی های همراه نیاز دارید.اگر بخواهید کارمندان و بازاریاب های خود را در حین انجام ماموریت ردیابی کنید و یا موقعیت و ساعت ورود و خروج آنها را به محل کار چک کنید ، ردیابی از طریق GPS موبایل برای شما مناسب خواهد بود. اما اگر بخواهبد ردیابی کالا داشته باشید ، مصرف سوخت را کنترل کنید ، مسیر های رفت و آمد را بهینه نمایید ، سرویس های دوره ای را کنترل کنید و امنیت رانندگی را بالا ببرید ، شما باید از ردیاب خودرو استفاده کنید.

ردیابی از طریق GPS هزینه کمتری برای شما خواهد داشت، اما قابلیت های کمتری نیز دارد و یا حتی معایبی مثل دقت پایین تر، خاموش شدن GPS موبایل ، مصرف زیاد باتری موبایل در هنگام ردیابی و مواردی اینچنین.

راه حلی را انتخاب کنید که بیشترین بازگشت سرمایه را داشته باشد

یکی از مهمترین دلایلی که مدیران ناوگان اقدام به نصب ردیاب خودرو میکنند ، بازگشت سرمایه است. ردیابی از طریق GPS موبایل، اطلاعات ساده موقعیت و محل های تردد اشخاص را مشخص میکند، اما ردیاب خودرو امکانات و اطلاعات بسیار زیادی را برای شما فراهم میکند و به شما کمک میکند با صرفه جویی در سوخت ، کنترل رانندگی راننده ، انتخاب مسیرهای بهینه و … بیشترین بهره وری را از سیستم داشته باشید.