امروز : سه شنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۲

ردیابی خودرو با GPS

سامانه سیستم جامعی است که به شما اجازه میدهد در هر کجای دنیا خودرو،ناوگان و اشخاص تحت نظر خود را با چند کلیک ردیابی کنید!

ردیابی چیست؟

سیستم مکان یابی جهانی (Global Positioning System یا همان GPS): یک سیستم هدایت (ناوبری) ماهواره ای اســت و تنها سیستمی می باشد که امروزه قادر است، موقعیت دقیق شما را بر روی زمین در هر زمان، درهر مکان و در هر هوایی مشخص کند. اولین ماهواره جی پی اس در سال ۱۹۷۸ یعنی حدود ۳۷ سال پیش در مدار زمین قرار گرفت. این سیستم در ابتدا برای مصارف نظامی تهیه شد ولی از سال ۱۹۸۰ استفاده عمومی آن آزاد و آغاز شد و سرانجام در سال ۱۹۹۴ شبکه ای شامل۲۴ ماهواره تشکیل گردید. خدمات این مجموعه در هر شرایط آب و هوایی و در هر نقطه از کره زمین در تمام ساعت شبانه روز در دسترس است. دقت بالای این سیستم و جهانی بودن آن دلیلی بر استفاده از این سیستم در علوم مختلف می باشد. این سیستم در طول ۲۴ ساعت شبانه روز فعال است و در هر زمان و در هر جا که لازم باشد می توان توسط آن تعیین موقعیت کرد.

ردیابی خودرو:

قادر هستند سیگنال های ارسالی توسط ماهواره های جی پی اس را دریافت نمایند. این سیگنال ها حاوی اطلاعاتی از قبیل طول و عرض جغرافیایی محل، تاریخ و ساعت، سرعت حرکت و ارتفاع از سطح دریا می باشد با ارسال این اطلاعات توسط دستگاه ردیاب به پنل اختصاصی شما به راحتی خواهید توانست موقعیت دقیق دستگاه ردیاب خود را بر روی نقشه پنل خود ببینید و اگر در حال حرکت باشد، از میزان سرعت آن آگاه شوید. همچنین این دستگاه های ردیاب مجهز به سامانه GSMمی باشد که امکان ارسال و دریافت اطلاعات دستگاه را در بستر مخابراتی ( از طریق سیم کارت تلفن همراه) فراهم می نماید.

با توجه به اینکه اطلاعات بر روی سرور ذخیره میشود، کاربر قادر خواهد بود مسیر های پیموده شده را در بازه های زمانی دلخواه بر روی نقشه مشاهده نماید. همچنین کاربر می تواند با انجام تنظیمات دلخواه دستگاه ردیاب، اطلاعات مورد نظر خود را از طریق ارسال SMS نیز دریافت نماید. بطور مثال کاربر با تنظیم سرعت مجاز بر روی دستگاه ردیاب، در صورت تجاوز از سرعت مجاز، یک SMS مبنی بر عدم رعایت سرعت مجاز دریافت خواهید نمود. همچنین شما به وسیله کنترل پنل نرم افزاری ارائه شده توسط شرکت به سادگی میتوانید تنظیمات دستگاه ردیاب خود را انجام دهید، دستورات لازم را به دستگاه بدهید و اطلاعاتی مورد نیازتان را دریافت نمائید.

در این نوع ردیاب یک دستگاه سخت افزاری که سیم کارت روی آن نصب است بر روی خودروی شما نصب میشود و از آن به بعد موقعیت خودروی خود را می توانید در هر مکان از روی کره زمین بر روی گوشی موبایل خود یا نرم افزار اختصاصی که از طرف شرکت به  شما داده میشود مشاهده کنید.

چه کسانی به دستگاه های ردیاب خودرو و ردیاب شخصی نیاز دارند ؟

  •     نظارت و ردیابی خودروهای شخصی، عمومی، اداری، سازمانی
  •     نظارت و مدیریت ناوگان های حمل و نقل عمومی
  •     نظارت و مدیریت ناوگان های ترانزیت و باربری
  •     نظارت و مدیریت ناوگان های امداد رسانی و ماموریتی
  •     نظارت بر کارمندان هنگام ماموریت ، بازاریابی و …
  •     ردیابی افراد زمان وقوع حوادث هنگام ورزش در کوهستانها ،طبیعت ، دریا و….
  •     نظارت و ردیابی کودکان، سالمندان، بیماران و…
  •     نظارت و ردیابی اموال، نظیر چمدانها، کانتینرها و…
  •     راهیابی هنگام ماموریتهای حساس و فوری وطبیعت گردی و مسافرت
  •     نظارت و ردیابی حیوانات خانگی

 

منبع: وبگردی