امروز : جمعه , ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

باتری مناسب برای خودرو خریداری کنید+فیلم

شاید در ابتدا خرید باتری برای خودرویتان کار ساده‌ای به نظر برسد ولی برای تهیه باتری مناسب خودرو، باید اطلاعاتی درباره انواع باتری‌ها داشته باشید و حتی از کارکرد باتری خودرو باید اطلاعاتی داشته باشید. در این مطلب ما به شما یاد می‌دهیم که چگونه باتری مناسب برای خودرویتان تهیه کنید.

خرید باتری مناسب برای خودرو

چندین سال پیش خرید باتری‌ زیاد هزینه‌ای برنمی‌داشت ولی امروزه با توجه به گران شدن قیمت خودروها و بالا رفتن هزینه قطعات واضح است که باید پول بیشتری بدهید تا باتری مناسب خودرویتان را خریداری کنید. باتری‌ها در خودروها به دو شکل در بازار موجود هستند: اول باتری شارژی که شما با خالی شدن باتری می‌توانید دربش را بردارید و با اسید مخصوص آن را پر کنید. از سوی دیگر باتری‌های غیرقابل‌ شارژ (مهر و موم شده یا اتمی) نیز در بازار وجود دارند که دیگر امکان شارژ کردن را به راننده نمی‌دهند.

این نوع باتری‌ها توسط سازندگانشان در کارخانه توسط اسید مخصوص باتری پر می‌شوند. برای خرید و استفاده از این نوع باتری‌ها همیشه باید به تاریخ تولید یا انقضا آن توجه کنید چرا که اسید داخل باتری یک طول عمر مخصوص خود را دارد که طول عمر هم بستگی به نوع اسید موجود داخل باتری دارد.

یکی از دلایل مهر و موم کردن باتری‌ها این است که برای نصب باتری در داخل خودرو ممکن است مدت زمان زیادی طی شود و اگر درب باتری‌ها قابلیت باز شدن را داشته باشند، احتمال فاسد شدن آن زیاد هست. به همین دلیل بسیاری از باتری‌های موجود در بازار تنها دو یا سه سال مدت استفاده شدن را دارند. در نتیجه وقتی می‌خواهید باتری بخرید حتما به تاریخ تولید این قطعه توجه کنید.

سوال دیگری که پیش می‌آید این هست که آیا باید باتری مهر و موم شده را خرید یا باتری که می‌توان درب آن را باز کرد و شارژش کرد؟ خوب جواب این سوال بستگی خیلی زیادی به خودتان دارد، اگر حوصله چک کردن باتری خودرویتان به صورت دوره‌ای را ندارید بهتر است که نوع اتمی را خریداری کنید.

 

منبع: چرخان