امروز : سه شنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۲

مدیریت ناوگان، مدیریت هزینه ها

مرکز کنترل شرکت های حمل و نقل، قلب تپنده فعالیت های ناوگان محسوب می شوند. تمام اطلاعات مربوط به وضعیت ترافیک جاده ها و سفرهای ناوگان در این مرکز جمع آوری می شوند.

مدیریت ناوگان

یکی از مهمترین خدمات مدیریت ناوگان ارائه راهکارهایی است که به بهروری بیشتر سازمانها و شرکت ها کمک میکند، این ادعایی است که این روزها به اثبات رسیده، کاهش هزینه های مازاد و رضایتمندی مشتریان و در نتیجه علاقه مندی مدیران شرکت ها و سازمانها برای استفاده بیشتر از مدیریت ناوگان، صحتی بر این ادعاست.

خدمات مدیریت ناوگان:

     مدیریت ناوگان بهینه در هر مکان، در هر زمان
     کاهش هزینه های ناوگان
     انجام کسب و کار مطابق با مقررات سازمان(شرکت)
     ایمنی محموله و کاهش خطرات عملیاتی
     دسترسی به برنامه های تلفن همراه
     دسترسی به گزارش ها و پنل مدیریتی
     بهبود کیفیت خدمات مشتری

مرکز کنترل شرکت های حمل و نقل، قلب تپنده فعالیت های ناوگان محسوب می شوند. تمام اطلاعات مربوط به وضعیت ترافیک جاده ها و سفرهای ناوگان در این مرکز جمع آوری می شوند.

مدیریت ناوگان، ردیابی خودرو با استفاده از جی پی اس (GPS) را در بستر مخابراتی به مصرف کنندگان تجاری و خصوصی ارائه می دهد تا نظارتی دقیق بر ناوگان حمل و نقل، کشتی ها و پرسنل شرکت خود داشته باشند و به آنها این توانایی را میدهد تا به طور کار آمدی ناوگان خود را مدیریت کنند، هزینه ها را کاهش دهند و در راه افزایش بهره وری ناوگان حمل و نقل خود گام بر دارند.

مدیریت ناوگان در این موارد به کمک شما می آید:

  •     زمان تلف شده بیش از حد
  •     مسیریابی ضعیف راننده
  •     سرعت زیاد و رانندگی غیر ایمن
  •     استفاده شخصی و غیر مجاز از وسیله نقلیه
  •     تعیین زمان کارکرد
  •     اتلاف وقت کارکنان( رانندگان) در ساعات کاری
  •     سرقت دارایی های شرکت
  •     سرقت بنزین

سیستم مدیریت ناوگان به طور کلی برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به موقعیت ناوگان خودرویی بر روی نقشه طراحی شده است.

کاهش هزینه ها با استفاده از مدیریت ناوگان یکی از مهم ترین مزایای استفاده از این سیستم خواهد بود. سود استفاده از سیستم مدیریت ناوگان را می‌توان با بررسی درآمد و هزینه به راحتی اندازه‌گیری کرد. مسلما تاثیر این نوع سود با کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد مشهود خواهد بود. برای اندازه‌گیری این سود کافی است درآمد و هزینه‌ها را محاسبه کنید. افزایش بهره وری مالی و کاهش هزینه‌ها از این نوع می‌باشد.