امروز : جمعه , ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

مزایای استفاده از ردیابی را به کارمندان خود توضیح دهید

برای رانندگان شرکت توضیح دهید که یکی از دلایل اصلی به کار گیری ردیاب خودرو و جی پی اس، امنیت ناوگان شرکت بوده‌است. توضیح دهید که از این سیستم برای نظارت بر نوع رانندگی آنها استفاده می‌شود که به کمک آن سرعت حرکت ، ترمزهای ناگهانی، حرکت پر شتاب و نهایتا به طور کلی، شمار تصادفات کاهش پیدا خواهد کرد.

ردیابی افراد و کارمندان

مزایای سیستم ردیابی با جی پی اس را به آنها توضیح دهید

منطقی ترین راه برای معرفی ردیاب افراد به کارمندان، این است که دلایل استفاده از ردیاب را برای آنها توضیح دهید. آنها باید بدانند که اگر از سیستم ردیابی GPS به درستی بهره‌برداری شود، سود بیشتری نصیب شرکت و سازمان خواهد شد و وقتی تجارت سازمان (شرکت) تبدیل به یک فعالیت پرسود شود، به معنی سود بیشتر برای کارمندان خواهد بود. ردیابی افراد راندمان کاری را بالا برده و کمک می‌کند تا به مشتریان بیشتری سرویس داده شود و متعاقبا رضایت مشتریان حاصل شود. زمانی که سود و سرمایه افزایش پیدا کند، شرکت می‌تواند برنامه‌های انگیزشی در نظر گرفته و به نسبت میزان کارکرد کارمندان، حقوق‌ها را افزایش دهد و مزایا و پاداش برای آنها در نظر بگیرد.

بهبود امنیت به کمک ردیاب خودرو  را برای آنها توضیح دهید

برای رانندگان شرکت توضیح دهید که یکی از دلایل اصلی به کار گیری ردیاب خودرو و جی پی اس، امنیت ناوگان شرکت بوده‌است. توضیح دهید که از این سیستم برای نظارت بر نوع رانندگی آنها استفاده می‌شود که به کمک آن سرعت حرکت ، ترمزهای ناگهانی، حرکت پر شتاب و نهایتا به طور کلی، شمار تصادفات کاهش پیدا خواهد کرد. اگر آنها درک کنند که شرکت برای حفظ امنیت آنها از ردیاب خودرو استفاده می‌کند، در ابتدای امر نسبت به نصب آن مخالفت کمتری نشان خواهند داد.

نگران واکنش کارمندان نسبت به استفاده از ردیاب نباشید

نصب ردیاب خودرو را مخفی نگه ندارید

مخفی نگه داشتن نصب سیستم‌های ردیاب اصلا توصیه نمی‌شود چرا که با شرکت ندادن کارمندان و راننده ها در تصمیم‌گیری برای راه‌اندازی سیستم ردیابی و یا شروع به ردیابی ماشین ها بدون اطلاع آنها فقط به باورهای اشتباه راجع به ردیابی دامن می‌زنید. این مخفی کاری ممکن است باعث ایجاد احساسات منفی بین مدیریت و کارمندان شود. شما قصد ندارید برای کارمندان خود مشکل ایجاد کنید، استفاده از سیستم مدیریت ناوگان و یا ردیابی کارمندان ایجاد حس امنیت و بهبود کارایی است. صداقت با کارمندان از احساسات منفی و بدبینانه جلوگیری خواهد کرد.

مزایای ردیابی را شرح دهید

به هیچ وجه سعی نکنید سودآوری سیستم مدیریت ناوگان و ردیابی را برای شرکت پنهان کنید. اگر این موضوع در مسیر درست خود توضیح داده نشود، ممکن است کارمندان فکر کنند که مزایای این سیستم فقط برای مالکان و مدیران تجارت است که این اصلا درست نیست. البته که شرکت از این راهکار سود خواهد برد و سرمایه‌ی بیشتری به دست خواهد آورد ولی این فقط به معنی سود مالکان نیست بلکه رشد تجارت برای تمامی کارکنان و مدیران سودآور خواهد بود. به عنوان مثال با پول بیشتر شرکت قادر به سرمایه‌گذاری بیشتر در تجارت و رشد آن خواهد بود، شرکت قادر خواهد بود تا خودروها و تجهیزات جدید خریداری کرده و جایگزین نمونه‌های مستهلک گرداند و یا کارمندان بیشتری برای کاستن از حجم کاری استخدام کند.

برای بدست آوردن تایید و همراهی رانندگان و کارمندان برای استفاده از سیستم مدیریت ناوگان( یا ردیابی افراد) و کاهش مقاوت آنها در برابر نصب ردیاب خودرو ، باید این سیستم به درستی و به طور کامل به کارمندان و رانندگان شرکت معرفی شود تا از تمامی تفکرات و واکنش‌های منفی نسبت به آن پیشگیری شود و عکس‌العمل مثبت کارمندان را به همراه داشته باشد.