امروز : چهارشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

اهمیت مدیریت تعمیر و نگهداری ناوگان خودرو

نظارت مناسب بر ناوگان حمل و نقل، مهمترین وظیفه یک سیستم مدیریت ناوگان است که سلامت کلی دارایی های شما را تضمین می کند.

مدیریت ناوگان و اهمیت استفاده از آن

تعمیر و نگهداری ناوگان، تحت چارچوب مسئولیت مدیران ناوگان قرار می گیرد. بیشتر برنامه های مدیریت ناوگان شامل ردیابی وسایل نقلیه است و با اضافه کردن نرم افزار مدیریت ناوگان مدیران میتوانند زمان بررسی، تعمیر و تعویض قطعات خودروها را تخمین زده و تعیین کنند.

اهمیت مدیریت نگهداری ناوگان

برون سپاری نگهداری ناوگان به ارائه دهنده گان خدمات تعمیر و نگهداری، دارای مزایای زیادی است. این می تواند باعث افزایش بینش کارشناسان مکانیک خودرو شود. با این حال، شما باید ارائه دهندگان تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود را مدیریت کنید. درست مانند مدیریت مکان رانندگان، شما باید در مورد سلامت وسایل نقلیه خود هم اطلاع داشته باشد.

برای شروع کار شما به یک نرم افزار مدیریت ناوگان احتیاج دارید تا وضعیت خودروهای حمل بار را برای شما بررسی کند. با دانستن آخرین باری که فیلتر روغن و یا فیلتر هوای یک خودرو تعویض شده است خیلی راحت تر میتوانیدبرای تعمیر و نگهداری آنها تصمیم بگیرید، که آیا تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه ناوگان باید انجام شود یا خیر؟

یک فرآیند راهکار تعمیر و نگهداری ایجاد کنید

اهمیت تعمیر و نگهداری خودرو:

اگر چه یک هزینه مستمر برای سامانه تعمیرات و نگهداری ناوگان وجود دارد، اما اهمیت راهکار تعمیر و نگهداری خودرو در بلند مدت مشخص می شود.

خودرویی که با استفاده از سیستم مدیریت ناوگان مورد تعمیر و نگهداری قرار گرفته شود، میزان مصرف سوختش نسبت به خودروهای دیگر کاهش می یابد و مدیران کمتر با مشکل خرابی خودروها در پروژه یا ماموریت مواجه خواهند شد و این به خودی خود تاخیر های بوجود آمده را کاهش خواهد داد.

وقتی خودرو ها به خوبی تعمیر و نگهداری نشوند به شدت میتوانند خطر ساز باشند. ترمزی که بد کار میکند, سیستم فرمانی که بد کار میکند و موتوری که گشتاور مناسب ندارد و … خود از عوامل حوادث هستند.

توجه به تعمیرات و نگهداری خودروها در جهت حفظ ایمنی ناوگان خودرویی می باشد. بدیهی است خودرو هایی که به خوبی تعمیر و نگهداری می شوند ایمنی رانندگان شما را تضمین می کنند.

تعمیرات و نگهداری که با دقت و برای اوقات خارج از زمان کاری برنامه ریزی شده باشد، می تواند هزینه های غیر منتظره را کاهش دهد. ناوگان و خودرو های شما غالباً اولین ابزاری هستند که مشتریان شما را به شرکتتان معرفی می نمایند. بی توجهی شما به ناوگان حمل و نقل خود، تصویر نادرستی از شما و کسب و کارتان در ذهن مشتریان ایجاد می کند.

سیستم مدیریت ناوگان میتواند تعمیرات و نگهداری را خیلی ساده تر کند، راهکار تعمیر و نگهداری مدیریت ناوگان میتواند ساعات خدمات یا مسافت طی شده را با دقت اندازه گیری کند و پیش بینی کند که چه زمانی خودرو به بررسی و تعویض قطعات نیاز دارد تا شما رویکرد مناسبی برای تعمیرات و نگهداری آنها داشته باشید.