امروز : شنبه , ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

مدیریت ناوگان و کاهش هزینه های مصرف سوخت

بهترین راه حل مسیریابی ناوگان بررسی شرایط ترافیکی مسیرهاست تا رانندگان بتوانند تاخیرها را جبران کنند.

مدیریت ناوگان و مزایای استفاده از آن

مدیریت ناوگان و نرم افزار مدیریت ناوگان ویالون درست مصداق ضرب المثلی است که میگه ما انقدر پولدار نیستیم که جنس ارزان بخریم، پس اگر به دنبال نرم افزاری ارزان هستید ادامه این مقاله را نخوانید، در این مقاله قصد داریم در رابطه با مزایای استفاده از سیستم مدیرت ناوگان و کاهش هزینه های مصرف سوخت صحبت کنیم.

افزایش قیمت سوخت همیشه ذهن صاحبان خودرو و مدیران ناوگان های حمل و نقل را به خود مشغول می کند، به زبان ساده باید بگوییم درسته که هزینه بنزین زدن در ایران به نسبت دیگر کشورها خیلی ارزانتر است اما متاسفانه میزان مصرف بنزین چندین برابر بیشتر است. ترافیک های همیشگی پایتخت و دیگر شهر های بزرگ و یا رعایت نکردن اصول صحیح رانندگی، روشن ماندن خودرویی که در حال حرکت نیست و هزاران نکات ریز و درشت دیگر که باعث افزایش مصرف سوخت خودروها میشود.

البته باید به این نکته توجه داشت که هزینه پر کردن یک باک ماشین این روزها بیشتر از قبل است و این یعنی شرکت های متکی به ناوگان حمل و نقل باید توجه بیشتری نسبت به این تغییرات داشته باشند. بدون بازرسی دقیق  و استفاده از سیستم های نظارتی برای کنترل فاکتورهای کاهش هزینه، آنها در معرض خطر از دست دادن میزان جدی سود سازمان و شرکت حمل و نقل خود خواهند بود.

استفاده از راهکار مسیریابی سیستم مدیریت ناوگان ویالون، اطلاعات زمانی و مکانی هر وسیله نقلیه را اعلام میکند و شما میتوانید با برنامه ریزی دقیق تر برای حرکت خودروها تصمیم گیری کنید. این اطلاعات را میتواند برای کاهش مصرف سوخت و عملکرد بهینه شرکت مورد استفاده قرار دهید. طبق مطالعات انجام شده ناوگان های دارای GPS مسیریاب بطور متوسط 13% کاهش بهای سوخت در هر سال را تجربه می کنند.

با توجه به اینکه مسیریاب GPS به شما اجازه میدهد تا از مکان دقیق هر وسیله نقلیه هر لحظه از شبانه روز اگاه شوید توزیع کنندگان میتوانند به طور مفیدتری تقسیم بندی و برنامه ریزی را مدیریت کنند، و می توانند ماشین هایی که از مسیر خارج شده اند را به مسیر برگردانند.

بهترین راه حل مسیریابی ناوگان بررسی شرایط ترافیکی مسیرهاست تا رانندگان بتوانند تاخیرها را جبران کنند. یکی دیگر از مزایای استفاده از سیستم مدیریت ناوگان این است که، مدیران ناوگان متوجه خواهند شد آیا رانندگان از وسایل نقلیه (شرکت - سازمان) در سفرهای غیرمجاز استفاده میکنند؟ و یا عمدا از مسیرهای طولانی تر به سمت شرکت و سازمان می روند؟!

تعمیر و نگهداری خودروهای مخصوص ناوگان حمل و نقل

وسایل نقلیه ای که نگهداری منظمی داشته باشند کارایی بالاتری دارند و سوخت کمتری استفاده میکنند. سرویس منظم نگهداری همچنین طول عمر خودروها را افزایش میدهد و امکان خرابی وسایل نقله ایی که باعث تاخیر و هزینه های اضافی میشود را کاهش خواهد داد. یک سیستم مسیریاب ناوگان به شما اجازه خواهد داد تا وسیله نقلیه تان نگهداری مناسبی را دریافت کند.

با تنظیم هشدار دهنده برای هر خودرو زمان مناسب بررسی هر قطعه اصلی خودرو مشخص شده و از طریق ایمیل یا گزارش به مدیران ناوگان های حمل و نقل اعلام می شود. یک برنامه تعمیر و نگهداری برای ناوگان های حمل و نقل میتواند امکان ایجاد تصادفات جدی را کاهش دهد.