امروز : جمعه , ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

خوب و بد استفاده از GPS

بعد از اینکه شما ردیاب GPS خودرو را تهیه و نصب کردید بسته به نوع محصول خریداری شده، به شما اپلیکیشن و یا وب سایت ردیابی خودرو توسط شرکتی که از آن دستگاه را خرید کرده‌اید ارائه می‌شود.

استفاده از GPS خودرو چه مزایا و معایبی دارد؟

GPS خودرو، تکنولوژی است که توانسته در بازار جایگاه خود را به دست آورد و مورد توجه و اعتماد افراد زیادی واقع شود. این دستگاه دارای ویژگی‌ها و مزایای بسیاری می‌باشد. شما می‌توانید با نصب کردن GPS خودرو از وضعیت‌ فعلی و حتی گذشته‌ی خودرو خود اطلاع داشته باشید و خودروتان را از راه دور ردیابی کنید. امکانات و مزایای ردیاب جی پی اس خودرو  باعث شده تا هر کسی نیاز به استفاده از این تکنولوژی را احساس نماید.

GPS خودرو در سال‌های اخیر متقاضیان بسیاری را به دست آورده است. این تکنولوژی دارای کیفیت بسیار عالی و مزایای فراوان می‌باشد. عملکرد اصلی این سیستم مشخص کردن موقعیت و مکان خودرو شماست. دستگاه‌های GPS خودرو در قیمت و کیفیت‌های مختلفی وجود دارند که صرفاً قیمت آن‌ها نشان‌دهنده‌ی کیفیت و کارکرد بالا و یا پایین‌شان نمی‌باشد. دستگاه‌های ردیاب در نحوه‌ی عملکرد نیز تفاوتی‌هایی دارند و هر مدل ویژگی‌های خاص خود را دارد. در هنگام تهیه‌ی بهترین GPS خودرو دقت کنید تا فارغ از قیمت GPS خودرو بر کیفیت و عملکرد آن نیز توجه داشته باشید. در واقع دستگاه‌های ردیاب GPS خودرو، هوشمند و با دقت عملکرد متفاوت می‌باشند، عموماً دارای قطعات داخلی قابل قبولی هستند و قابلیت‌هایی نظیر ارائه‌ی هشدار کنترل سرعت مجاز و غیرمجاز و غیره را علاوه بر ردیابی خودرو ارائه می‌دهند. قطعاً تجربه‌ی بازار نشان دهنده‌ی کیفیت ردیاب مورد نظری که قصد تهیه‌ی آن را داشته باشید، خواهد بود.

مزیت GPS خودرو

از مزیت‌های GPS خودرو می‌توان به موارد بسیاری اشاره نمود یکی از این موارد موقعیت‌یابی خودرو به صورت آنلاین به صورت دقیق و در کم‌ترین زمان ممکن می‌باشد که از طریق تلفن همراه و در مواردی کامپیوتر ممکن می‌باشد و همچنین از بسیاری از وضعیت‌های خودرو و هشدارها می‌توانید از فاصله دور از آنها مطلع شوید. اگر شرایط صحیح استفاده از یک GPS خودرو ارزان و با کیفیت رعایت شود، می‌توانید از آن تا مدت زمان زیادی بدون هیچ مشکلی استفاده نمایید. این دستگاه مزیت‌های بسیاری دارد که باعث شده است توجه عموم مردم را به خود جلب کند و با ارائه‌ی خدمات و البته گارانتی معتبر بر استقبال مردم تاثیر بسزایی گذاشته و افراد بسیاری آن را تهیه و مورد استفاده قرار می‌دهند. از دیگر مزایای ردیاب GPS خودرو ارزان قیمت می‌توان به ارائه‌ی گزارش مسیر حرکت خودرو، تاریخ و زمان‌هایی که خودرو شما حرکت کرده و غیره نیز اشاره کرد، که تمامی این‌ها توانایی کنترل امنیت فوق‌العاده‌ای را بر روی خودروی خود در اختیار شما قرار دهد.


معایب GPS خودرو

طیف ردیاب‌های GPS خودرو تولید شده در مدل‌های متفاوتی می‌باشد که ویژگی‌های مختلفی را نیز دربردارند؛ برخی از ردیاب‌های GPS خودرو در مدت زمان هر 5 دقیقه یکبار به روزرسانی می‌شوند و برخی هم هر یک ساعت یک بار این کار را انجام می‌دهند. ردیاب‌های GPS خودرو بی‌کیفیت ممکن است معایبی داشته باشد، که از معایب GPS خودرو ارزان قیمت و بی کیفیت می‌توانند به این شکل پدیدار شوند؛برای مثال در برخی موارد اطلاعات اشتباه و یا ناقصی از دستگاه ردیاب برای تلفن همراه شما ارسال می‌کنند و یا گاهی به دلیل کیفیت پایین دستگاه ردیاب ارائه شده و همچنین نداشتن گارانتی معتبر ممکن است در مدت بسیار کمی از کار بیفتد و قابل استفاده و راه‌اندازی مجدد نباشند. تمامی دستگاه‌های الکترونیکی همانند دستگاه‌های ردیاب GPS، نحوه‌ی صحیح استفاده و البته شرایط نگهداری دارند که با رعایت چند نکته ساده می‌توان لذت استفاده از یک دستگاه و تکنولوژی باکیفیت را برد. عموماً ردیاب‌های GPS خودرو بسته به قیمت دارای ویژگی‌های بیشتری نیز می‌باشد که شما در وهله اول ممکن است در مقابل ویژگی های GPS خودرو گیج شوید و طریق استفاده آن را بلد نباشید. اما به مرور زمان و همچنین کمک نمایندگی‌های معتبر در هنگام تهیه‌ی ردیاب، آن‌ها را یاد خواهید گرفت.

روش استفاده از ردیابی خودرو

بعد از اینکه شما ردیاب GPS خودرو را تهیه و نصب کردید بسته به نوع محصول خریداری شده، به شما اپلیکیشن و یا وب سایت ردیابی خودرو توسط شرکتی که از آن دستگاه را خرید کرده‌اید ارائه می‌شود. برای فعال شدن آنها عموماً به شما نحوه فعال‌سازی را در همان لحظه‌ی تهیه‌ ی ردیاب اعلام و آموزش می‌دهند و نیز در مواردی یک پسوردی به شما داده می‌شود که شما می‌توانید با وارد شدن به وبسایت مربوطه از طریق کامپیوتر ردیابی خودرو خود را انجام دهید. تیم وایزر با ارائه‌ی اپلیکیشن اندروید و iOS فارسی با نام " اپلیکیشن سرو" که با تمام محصولات موجود و آینده‌ی وایزر هماهنگ است، این تجربه‌ی کاربری را به نحو قابل توجهی آسان‌تر و قدرتمندتر کرده است.

ویژگی‌های GPS خودرو

از ویژگی‌های GPS خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

قابلیت خاموش نمودن خودرو از هر نقاط دنیا فقط با ارسال یک دستور در اپلیکیشن . یا یک پیامک از طریق تلفن همراه، پشتیبانی صوتی دو طرفه و قابلیت شنیدن صدای داخل کابین خودرو، اعلام روشن شدن غیرمجاز خودرو و تعیین و مشخص کردن محدوده مجاز تردد خودرو از ویژگی‌های GPS خودرو می‌باشد. هم چنین موارد بسیار دیگر نیز وجود دارد که نشان‌دهنده‌ی اهمیت و کاربرد عالی این دستگاه می‌باشد.

 

منبع:wizerco