امروز : شنبه , ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

فواید سیستم‎های ردیاب خودرو

دانستن محدوده‌ی دقیق وسیله‌ی نقلیه‌ای که می‌خواهید آن را ردیابی کنید با استفاده از این دستگاه در لحظه امکان پذیر شده است، بنابراین شما قادر خواهید بود که مکان دقیق خودرو و اطلاعات کافی از محدوده‌ی حرکت آن را بدست آورید.

سیستم موقعیت یابی جغرافیایی و فوایدش

اگر به واژه GPS نگاه کنید خلاصه شده عبارت سیستم موقعیت یابی جغرافیایی است که این را در ذهن شما تداعی می می‌کند که تنها فواید استفاده از ردیاب جی پی اس مواردی چون ردیابی خودرو، افراد و حیوانات می باشد اما این دستگاه تنها محدود به استفاده در چند مورد نمی‌شود.

در این مطلب نگاهی می‌کنیم به فواید سیستم‎های ردیاب خودرو:

بالا رفتن راندمان کاری وسیله‌ی نقلیه:

با پیدایش تکنولوژی ردیابی از طریق جی پی اس، ردیابی خودرو و نظارت بر حرکت وسیله‌ی نقلیه‌ی مورد نظر شما به آسانی امکان پذیر شده است. نصب دستگاه ردیاب خودرو به شما اجازه می‌دهد تا از مکان وسیله‌ی نقلیه‌ی مورد نظر خود و چگونگی رانده شدن آن مطلع گردید و متعاقبا دستگاه می‌تواند سرعت وسیله‌ی نقلیه‌ی مورد نظر شما، جهت آن و حتی مصرف سوخت و بازدهی خودرو را نیز مشخص سازد

ردیابی مکان وسیله‌ی نقلیه:

دانستن محدوده‌ی دقیق وسیله‌ی نقلیه‌ای که می‌خواهید آن را ردیابی کنید با استفاده از این دستگاه در لحظه امکان پذیر شده است، بنابراین شما قادر خواهید بود که مکان دقیق خودرو و اطلاعات کافی از محدوده‌ی حرکت آن را بدست آورید.

نظارت بر کارمندان:

شرکت‌هایی که دارای کارمندان و بازاریابان در بیرون از شرکت و در رفت و آمد هستند می‌توانند مکان پرسنل خود و همچنین وسیله‌ی نقلیه‌ی شرکت را به طور همزمان بیابند. بعضی از کارمندان گاهی به طرزی زیرکانه، بهانه‌ای برای بیرون از شرکت بودن پیدا می‌کنند، با سیستم ردیابی این نوع تلاش آن‌ها بی فایده خواهد بود و مشکلاتی از این دست پیش نخواهد آمد.

ردیابی دارایی‌ها و مرسولات شرکت:

مدیران پیک‌های پستی و شرکت‌های حمل مرسولات این سیستم را بسیار مفید می‌دانند، چرا که با آن می‌توانند از مکان بسته‌ها و مرسولات پستی که باید تحویل داده شود، مطلع می‌گردند. همین طور اشخاصی که کسب و کار آن‌ها اجاره‌ی اتومبیل است، می‌توانند علاوه بر اطلاع از مکان خودرو، از مزایایی مانند اطلاع از مسافت طی شده‌ی خودرو نیز بهره‌مند گردند.

پیدا کردن خودروی مسروقه و بازیابی در مواقع اضطرار:

وسایل نقلیه در صورت دزدیده شدن می‌توانند به راحتی پیدا و بازگردانده شوند. از دیگر مزایای این سیستم که توسط تیم‌های امدادی بیان شده است، کمک رسانی در سریع‌ترین زمان ممکن است. در حقیقت امکان تعبیه‌ی "دکمه‌ی کمک" در دستگاه، به عنوان گزینه‌ای اختیاری، در زمانی که وسیله‌ی نقلیه دچار سانحه گشته و یا دچار نقص فنی شده است نیز باید مورد توجه قرار گیرد. تمامی این امکانات در نهایت منجر به سود و منفعت تجارت شما از مدیریت ناوگان حمل و نقل و کنترل کارمندان می‌شود و باعث بهبود روز افزون راندمان کاری آنان می‌گردد.

 

منبع:کامپیوتر و روش‌های مکانیزه