امروز : پنجشنبه , ۰۶ مهر ۱۴۰۲

صدمات وارد شده به ماشین را بررسی کنید

گلگیر و سپر از کامپوزیت یا از پلاستیک سبک ساخته شده اند بنابراین در تصادفات صدمات جدی میبینند بنابراین در بازبینی خودرو به گلگیر و سپر توجه کنید.

چگونه صدمات وارده به یک ماشین را بررسی کنیم

در اولین قدم به مراکز مجاز مراجعه کنید و اسناد مربوط به تصادف خودرو را تحویل بگیرید. بعد از آن باید سوابق بیمه ایی خودرو را بررسی کنید. بعد از به دست آوردن این مدارک میتوانید نگاه دقیق تری صدماتی که به خودرو وارد شده است داشته باشید.

گلگیر و سپر از کامپوزیت یا از پلاستیک سبک ساخته شده اند بنابراین در تصادفات صدمات جدی میبینند بنابراین در بازبینی خودرو به گلگیر و سپر توجه کنید.

شیشه جلوی اتومبیل را چک کنید. تمام شیشه ها و مخصوصا شیشه جلو و عقب ماشین را بررسی کنید. توجه کنید که هر گونه تراشه یا شکاف و ترک نشان دهنده این است که خودرو تصادفی داشته و نیاز به تعمیر خواهد داشت.

اگر بدنه ماشین خط صافی را نشان نمی داد و رنگ آن کاملا صیقلی نبود، احتمال تصادفی بودن ماشین بسیار زیاد خواهد بود. صاف نبودن خط لبه نشانه چکش کاری آن و یا تعویض بدنه است. فضای بین درها و صفحه های اتصال را بررسی کنید. فضا باید صاف باشد و از بالا تا پایین پهنای یکسانی داشته باشد.

کف دست خود را روی کاپوت ماشین و یا سقف آن قرار دهید و فرورفتگی ها و یا صدمات احتمالی را حس کنید؛ چون پیش از رنگ کردن بدنه، قسمت هایی که رنگ آن ریخته با موادی پر می کنند که پس از رنگ زدن می توان برجستگی این قسمت ها را لمس کرد.

رد گیره دور چارچوب ماشین نشان از این دارد که ماشین برای صافکاری اساسی در قاب یک ماشین بوده و مسلما تصادف بدی داشته است.

تمام سطوح درها و بدنه ماشین را مورد بررسی قرار دهید تا احتمال رنگ شدن آنها مشخص شود. در صورت تصادف ممکن است در یا قسمتی از بدنه جایگزین شده باشد؛ اگر احتمال رنگ شدگی یا تعویض در قسمتی از ماشین می دهید آن قسمت را با بقیه ماشین مقایسه کنید.

 

منبع: phow.ir