امروز : پنجشنبه , ۳۰ فروردين ۱۴۰۳

با این روش از جوش آوردن خودروی خود جلوگیری کنید

بالا رفتن خیلی سریع آمپر درجه حرات می تواند به دلیل گیرکردن ترموسات، خرابی واترپمپ و یا تخلیه خیلی سریع آب رادیاتور به دلیل باز شدن جنت های رادیاتور و یا نشتی شدید از رادیاتور باشد.

از جوش آوردن خودرو جلوگیری کنیم

برای اینکه از جوش آوردن خودرو جلوگیری کنید اولین نکته ایی که باید آن را متذکر شویم این است که قبل از شستشوی خودرو اجازه بدهبد موتور خودرو به دمای محیط برسد. اگر در رانندگی مبتدی هستید باید به آمپر حرارت بیشتر توجه کنید. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که: بالا رفتن غیر عادی آمپر حرارت را جدی بگیرید. ممکن است ترموسات گیر کرده باشد و یا واتر پمپ خراب شده باشد همچنین ممکن است که آب رادیاتور به دلیل باز شدن جنت های رادیاتور یا نشتی از رادیاتور تخلیه شده باشد. 

برای جلوگیری از این اتفاقات باید، از سالم بودن درب رادیاتور مطمئن شوید تا کم شدن آب رادیاتور و یا ایجاد رسوبات در جداره های رادیاتور جلوگیری شود.

زمانی که خودرو سرد است سطح مایع درون رادیاتور را چک کنید که باید یک بند انگشت بالاتر از مایع لوله‌های رادیاتور باشد.

یک بار جوش آوردن یعنی وجود مشکل در سیستم خنک‌کاری؛ پس باز هم با تاکید میگوییم که جوش آوردن خودرو را جدی بگیرید.

توجه داشته باشد که نباید از آب خالی استفاده کنید. برای عملکرد بهتر در تمام فصل ها مخصوصا در زمستان از ترکیب آب با مواد اتیلن‌گلیکول استفاده کنید که ضدخوردگی است و از یخ زدگی و جوش‌آوردن مایع جلوگیری می‌کند. از مواد رسوبگیر استفاده نکنید، ماندن آن ها در مجاری باعث خوردگی و گرفتگی شبکه و در نتیجه جوش آوردن رادیاتور می‌شود.

اگر فن کار نمی‌کند، احتمالا شمعک آب خراب شده. با احتیاط سیم‌های فن را به باتری وصل کنید و یادتان باشد همان روز به تعمیرگاه بروید.