امروز : چهارشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

استفاده مدیران ناوگان خودرویی از سیستم ردیاب GPS

استفاده از ردیاب GPS در ناوگان خودرویی به مدیران کمک می کند که فروش بیشتری داشته باشند، چرا که می توانند به سرعت خودروهای ناوگان خود را ردیابی کنند و نزدیک ترین خودرو به موقعیت مورد نظر را مکان یابی کنند و مناسب ترین مسیر و زمان ارسال را طرح ریزی کنند.

استفاده از ردیاب GPS در ناوگان خودرویی

مدیران ناوگان خودرویی که می خواهند در صحنه رقابت باشند نیاز دارند که از اطلاعاتی که سیستمهای ردیابی GPS در اختیارشان قرار می دهند استفاده کنند. مزایایی که استفاده از سیستم های ردیابی جی پی اس دارند، بسیار زیادند و شاید بتوان گفت اصلی ترین و بارزترین مزیت سیستم ردیابی خودرو از طریق جی پی اس قدرت اطلاع از موقعیت دقیق اجزای ناوگان خودرویی در هر زمان می باشد.


استفاده از ردیاب GPS در ناوگان خودرویی به مدیران کمک می کند که فروش بیشتری داشته باشند، چرا که می توانند به سرعت خودروهای ناوگان خود را ردیابی کنند و نزدیک ترین خودرو به موقعیت مورد نظر را مکان یابی کنند و مناسب ترین مسیر و زمان ارسال را طرح ریزی کنند. این مزیت نه تنها به مدیران ناوگان خودرویی قدرت این را می دهد که بهره وری سازمان مطبوعشان را افزایش دهند بلکه باعث به دست آوردن یک مزیت رقابتی تاثیر گذر در جذب مشتریان بیشتر که امروزه سرعت و دقت برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است ، در مقابل رقبای آنها می شود.


در ناوگانهای خودرویی که بهترین عملکرد را دارند معمولا توجه زیادی به رعایت اصول ایمنی و براورده کردن نیازهای مشتریان می شود. متاسفانه مشاهده می شود که خودروهای سنگین زیادی در طول سال دچار حادثه به دلایل گوناگون می شوند. فاکتور های زیادی می توانند در این بین تاثیر گذار باشند از جمله خستگی رانندگان، سرعت غیر مجاز ، آب و هوای نا‌مناسب، نا آشنایی به جاده، رانندگان کم تجربه و یا مشکلات فنی خودرو. حتی وقتی رانندگان از تمام اصول ایمنی اطلاع داشته باشند، وقتی که پشت فرمان مینشینند، مدیران ناوگان خودرویی نمی توانن مطمئن باشند که آنها تمام اصول را رعایت می کنند.


اطلاعاتی که از طریق ردیاب GPS به دست می آید به مدیران ناوگان خودرویی این امکان را می دهد که تمام فرایندهای اتفاق افتاده در طول سفر و نحوه کار رانندگان ناوگان خودرویی خود را نظارت و کنترل کنند. در ادامه به دو نمونه از دلایل اصلی حوادث اشاره می شود:


 سرعت غیر مجاز: بخش بزرگی از دلایل تصادفات خودروهای بزرگ در جاده ها و سطح شهر سرعت غیر مجاز آنها است.  نظارت و مانیتور کردن سرعت خودروها در ناوگان خودرویی با استفاده از اطلاعات به دست آمده از ردیاب GPS خودرو تنها یکی از مزایای استفاده از ردیاب جی پی اس در ناوگان خودرویی است که می تواند با کنترل رفتار رانندگان و ارسال هشدار از طریق پیام کوتاه و ... در صورت عبور راننده از سرعت مجاز ، موجب کاهش چشمگیر حوادث برای ناوگان خودرویی شود.


ناآشنایی با جاده: در حدود 10سال پیش طی یک تحقیق که به مدت 3 سال، از خودروهای سنگین ناوگانهای خودرویی و شخصی انجام شد به این نتیجه دست یافتند که 22 درصد از کل تصادفات خودرو های سنگین به دلیل نا آشنایی رانندگان به جاده ها می باشد. ردیاب GPS می تواند در کمک به  رانندگان برای هر چه بهتر شناختن مسیری که باید طی کنند و افزایش آمادگی آنها بسیار موثر باشد.


اما دلیل مهم دیگری که مدیران ناوگان خودرویی را ترغیب به استفاده از ردیاب خودرو GPS در ناوگان خودرویی خود می کند، کنترل مصرف سوخت خودروها است. دستگاههای ردیاب GPS می توانند با اندازه گیری مقدار مسافتی که خودروها طی کرده اند و محاسبه مقدار سوختی که باید مصرف کنند و مشخص کردن مکان های سوخت گیری ، از استفاده نامتعارف از سوخت یا سرقت سوخت خودروهای موجود در ناوگان خودرویی خود جلوگیری کنند.


و اما در آخر باید گفت که تا زمانی که مدیران ناوگان خودرویی از امکانات ردیابی خودرو از طریق GPS استفاده نکنند متوجه مزایای مختلف آن نخواهند شد. استفاده از ردیاب جی پی اس باعث صرفه جویی در وقت و زمان، بالابردن امنیت ناوگان خودرویی و جلب رضایت مشتریان و .... می شود.

 

منبع: cmspardaz.com