امروز : دوشنبه , ۰۳ مهر ۱۴۰۲

دستگاه ردیابی اشخاص

قابلیت های دستگاه ردیاب اشخاص را در این مطلب برای شما معرفی کرده ایم که در مدل های مختلف دستگاه ها این قابلیت ها متفاوت خواهد بود.

قابلیت های دستگاه ردیاب شخصی

ردیاب شخصی وسیله ای بسیاری کاربردی به منظور استفاده برای افراد کهن سال، کودکان، افراد داری بیماری های همچون آلزایمر و هر شخص حقیقی و حقوقی که نیازمند کنترل افراد زیر مجموعه خود می باشد، مناسب است. نحوه ی کنترل اشخاص بسیار ساده بود و تنها با داشتن ردیاب شخصی می توانید در هر ساعت از شبانه روز، شخص مورد نظر را بر روی نقشه تحت وب از طریق سیستم های کامپیوتری و موبایلی مشاهده نمایید.


ردیاب شخصی چگونه کار می کند؟

شاید این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که یک ردیاب شخصی به چه صورت کار می کند و چگونه می تواند عملیات انتقال اطلاعات و شناسایی اشخاص را انجام دهد.

امکانات ردیاب شخصی

شرکت های زیادی هستند که ردیاب شخصی ارائه می دهند، هر کدام دارای امکانات خاص خود می باشد. از جمله این امکانات می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

ماژولGPS  ایی که از تمام ماهواره های جی پی اس استفاده می کند و میکروفونی که برای شنیدن صدای محیط از آن استفاده می شود.

اطلاعات دریافتی از طریق GPRS در حافظه داخلی دستگاه ذخیره شده که در صورت قطع شدن اینترنت و قطع ارتباط با GPRS اطلاعات از دست نرود.

در مناطقی کهGPRS  فعال نیست شما از طریق اس ام اس می توانید موقعیت دستگاه را دریافت کنید. دستگاه ردیاب اشخاص یک  LED نمایشگر دارد که وضعیت آنتن دهی GPS را به شما نمایش می دهد که شما در این منطقه آنتن دهی GPS دارید یا خیر

از همه مهمتر اینکه در این دستگاه کلید SOS قرار داده شده است که در مواقع خطر دارنده ردیاب موقعیت خود را به شما اطلاع دهد.

نکته مهم دیگری که به شما در ردیابی کودکان و افراد کم توان کمک می کند، این است که دستگاه ردیاب قابلیت تعیین محدوده جغرافیایی را دارد، بدین صورت که اگر کودک شما از محدوده تعیین شده خارج شود به شما اطلاع داده خواهد شد.

یکی دیگر از قابلیت های ردیاب های پیشرفته این است که در مواقعی که دستگاه حرکتی از خود ندارد بتواند باتری خود را ذخیره کند و اگر دستگاه به مرحله ایی برسد که باتری آن در حال اتمام باشد از طریق اس ام اس به شما پیغام داده خواهد شد

و موارد دیگر که در دستگاه های ردیابی با برند های مختلف متفاوت خواهد بود.