امروز : چهارشنبه , ۰۹ آذر ۱۴۰۱

سیستم مدیریت ناوگان چگونه کار میکند؟

بدون شک این یکی از مهمترین جنبه های ردیابی ناوگان است. امنیت راننده و امنیت عمومی است. و یکی از خدمات مدیریت ناوگان به مشتریان دسترسی به مکانیزم کنترل وسایل نقلیه است که این مکانیزم ها می توانند در بازیابی وسایل نقلیه به سرقت رفته بسیار سودمند باشند.

مدیریت ناوگان و عملکرد آن

مدیریت ناوگان، مدیریت وسایل نقلیه ایی مانند اتومبیل، کامیون، وانت، کشتی، راه آهن و... است که در حمل و نقل و تحویل کالا توسط شرکت های خصوصی یا دولتی مورد استفاده قرار میگیرند.

مدیریت ناوگان با ارائه راهکارهایی مانند: تعمیر و نگهداری خودرو، ردیابی خودرو، مشخص کردن محل دقیق خودرو، مدیریت سوخت و زیر نظر گرفتن نحوه رانندگی رانندگان ناوگان، رضایت مدیران سازمان و مشتریان در ارتباط با سازمان را جلب می کند.

طول عمر وسایل نقلیه ناوگان را افزایش دهید

بهبود بهره وری ناوگان همراه با کاهش هزینه ها و افزایش سود

  GPS سیستم موقعیت یابی جهانی، یک سیستم ناوبری ماهواره ای است. این سیستم در اوایل دهه 1970 توسط وزارت دفاع ایالات متحده اجرایی شد که از 24 ماهواره برای ارسال اطلاعات به گیرنده از طریق سیگنال های رادیویی استفاده می کند تا مکان دقیق و مسیرحرکت شی مورد نظر را نشان دهد. تمام سیستم های مدیریت ناوگان از GPS  یا   GLONASS استفاده می کنند.

اطلاعات جغرافیایی در سیستم مدیریت ناوگان

اطلاعات GPS که توسط هر دستگاه ردیابی برداشت می شود، می تواند در یکی از دو روش مورد بررسی قرار گیرد و برای بررسی ترافیک متحرک مورد استفاده قرار بگیرد و یا مسیر حرکت متحرک ثبت شود و در زمانی که به سابقه فعالیت های آن متحرک احتیاج باشد از گزارش های ثبت شده استفاده شود.

چه چیزی می تواند مانع رسیدن سیگنال های GPS شود؟

اگر یک وسیله نقلیه در تونل باشد، GPS به طور موثر عمل نمی کند. با این حال، با استفاده از فرکانس رادیویی میتوان جلوی از دست رفتن سیگنال ها را گرفت. نکته مهم این است که برای نصب دستگاه GPS از یک متخصص استفاده کنید تا از درست عمل کردن و دریافت درست سیگنالها اطمینان داشته باشید.

 

مزایای سیستم های مدیریت ناوگان:

مدیریت سوخت

یکی از خدمات اصلی ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات مدیریت ناوگان و بزرگترین فرصت برای صرفه جویی در هزینه ها، مدیریت سوخت است. با استفاده از توانایی مدیریت هزینه های سوخت و برنامه ریزی مسیرهای کارآمد و همچنین مدیریت رفتار رانندگان، سیستم های مدیریت ناوگان، مزایای صرفه جویی در هزینه صرفه جویی در مصرف سوخت را به همراه می آورد.

تعمیر و نگهداری خودرو

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات مدیریت ناوگان نیز به مشتریان خود خدمات تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه را برای ناوگان خود ارائه می دهند.
 

امنیت ناوگان

بدون شک این یکی از مهمترین جنبه های ردیابی ناوگان است. امنیت راننده و امنیت عمومی است. و یکی از خدمات مدیریت ناوگان به مشتریان دسترسی به مکانیزم کنترل وسایل نقلیه است که این مکانیزم ها می توانند در بازیابی وسایل نقلیه به سرقت رفته بسیار سودمند باشند. به طور خاص، سیستم های امنیتی موجود در داخل خودرو می توانند کارفرمایان را قادر به ردیابی و کاهش سرعت و در نهایت یک وسیله نقلیه در ناوگان خود را از راه دور کاهش دهند. این ویژگی امنیتی به ویژه برای شرکت هایی که از ناوگان وسیعی از وسایل نقلیه استفاده می کنند مفید است...