امروز : پنجشنبه , ۰۶ مهر ۱۴۰۲

مدیریت پارکینگ با RFID

دقت عمل راهکار مدیریت پارکینگ با استفاده از RFID آنقدر بالاست که می توان در پایانه های خودروهای عمومی از جمله پایانه خودروهای سواری، پارک سوارها و فرودگاه ها استفاده کرد تا زمان ورود، زمان خروج، تعداد دفعات سرویس‌دهی در روز، هفته و ماه  هر خودرو مشخص شود.

مدیریت پارکینگ با نرم افزار ویالون

یکی از مشکلاتی که با صرف کمترین هزینه می توان به راحتی آن را برطرف کرد، مشکل مربوط به پارکینگ ادارات، سازمان‌ها، شرکت‌ها، مجتمع‌های مسکونی، تجاری و اداری است، اغلب در این پارکینگ ها تعدادی خودرو که مخصوص مدیران و کارمندان و یا فروشندگان آن مجتمع هستند، به صورت ثابت رفت و آمد میکنند که ثبت هر بار ورود و و خروج آنها کار بسیار وقت گیر و بیهوده ای خواهد بود سامانه مدیریت خودرو Wialon برای حل این مشکل راه کار مدیریت پارکینگ با استفاده از Tag (شناسه) و RFID (شناسه خوان) را ارائه کرده است، این سامانه برای مدیریت پارکینگ های بزرگ و حساس بسیار کارآمد است.

یکی از روش های کنترل تردد وسایل نقلیه در نظر گرفتن یک شناسه الکترونیکی (Tag) برای خودروهایی است که وارد پارکینگ می شوند. اطلاعات این شناسه های الکترونیکی بر روی نرم افزار مدیریت خودرو ذخیره شده و در ورودی و خروجی پارکینگ‌، دستگاه های بازخوانی این شناسه ها (RFID) نصب می شود تا اطلاعات ورود و خروج خودرو ها به نرم افزار ارسال شده و هزینه زمان استفاده از پارکینگ محاسبه شود.

به دلیل دقت فوق العاده این راهکار می توان در پایانه های خودروهای عمومی از جمله پایانه خودروهای سواری، پارک سوارها و فرودگاه ها استفاده کرد تا زمان ورود، زمان خروج، تعداد دفعات سرویس‌دهی در روز، هفته و ماه  هر خودرو مشخص شود.

 

مزیت های استفاده از سامانه مدیریت پارکینگ

راهی برای سوء استفاده‌ از این شناسه ها وجود ندارد زیرا هر شناسه ای که بر روی خودرو نصب میشود مشخصات همان خودرو را نشان می دهد و امکان تغییر اطلاعات به صورت دستی در این شناسه ها وجود ندارد.

تشخیص خودکار خودرو تا 20 متر برای دستگاه های بازخوانی این سامانه امکانپذیر است.

مانیتورینگ مشخصات خودرو و مشخصات مالک خودرو در هنگام ورود و خروج یکی از مهمترین مزیت های این سامانه محسوب می شود.

ثبت دقیق زمان ورود و خروج خودرو به پارکینگ، تعریف سطح دسترسی کاربران، زمانبندی تردد خودرو ها به پارکینگ، ارائه لیست خودروهای موجود در پارکینگ و گزارشات متنوع از تردد خودروها از دیگر مزایای استفاده از این سیستم است.