امروز : سه شنبه , ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مدیریت ناوگان به کمک شما می آید

از آنجایی که خیلی از افراد وقتی صحبت از مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو می شود، آنرا با دزدگیر مقایسه می کنند تصمیم گرفتیم که در این مطلب درباره دزدگیر توضیح دهیم و تفاوت آن را با ردیاب خودرو بررسی کنیم.

ویژگی های سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها

آشنایی با ویژگی های سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو می‌تواند مورد علاقه بسیاری از صاحبان خودرو و رانندگان باشد، در این مطلب قصد داریم با برخی از ویژگی ها و مشخصات سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو آشنا شویم تا با به دست آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه بتوانید دزدگیر مناسبی را برای خودرو خود انتخاب کنید.

از آنجایی که خیلی از افراد وقتی صحبت از مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو می شود، آنرا با دزدگیر مقایسه می کنند تصمیم گرفتیم که در این مطلب درباره دزدگیر توضیح دهیم و تفاوت آن را با ردیاب خودرو بررسی کنیم.

انواع دزدگیر خودرو

به صورت کلی می‌ توان انواع دزدگیر خودرو را به سه دسته دزدگیر ساده، دزدگیر تصویری و دزدگیر سیم کارتی تقسیم ‌بندی کرد. یکی از پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین انواع سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو دزدگیر ساده است، اگر به خودروهای ایرانی دقت کنید می بینید که اکثر خودروها از این سیستم امنیتی استفاده می‌ کنند، سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو ساده معمولا دارای ریموت کنترل می‌ باشد که حداکثر برد آن یک کیلومتر است، روند کار این سیستم به این شکلی می باشد که با سنسورهایی که در این دزدگیر وجود دارد در صورتی که ضربه ای به خودرو شما وارد شود با استفاده از صدا به شما هشدار داده می شود.

سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو تصویری

یکی دیگر از انواع مختلف سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو، دزدگیر تصویری خودرو می باشد که دارای یک ریموت کنترل تصویری است و تقریبا می ‌توان آن را جزو بهترین انواع دزدگیر خودرو در دنیا به حساب آورد. با استفاده از برندهای با کیفیت این دزد گیر می توانید ویژگی‌ های بسیار زیادی را درباره امنیت فوق العاده بالای آن مشاهده کنید، روند کاری سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو به این شکل است که بر روی ریموت آن تصویری از یک خودرو وجود دارد که همان خودرو شماست در صورتی که ضربه ای به آن وارد شود و یا درب آن باز شود، یا کسی اقدام به روشن کردن خودرو کند این عمل به صورت تصویری در صفحه نمایش شما به نمایش در می آید و با استفاده از بوق و لرزش به شما اعلام هشدار می‌کند که برای خودرو شما اتفاقی افتاده است.

سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو سیم کارتی

نوع سوم سیستم های امنیتی سیم کارتی می باشند. به صورت کلی روند کار سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو سیم کارتی را می توان به این شکل دانست که شما یک اپلیکیشن مخصوص بر روی گوشی خود نصب می‌ کنید که از طریق فرمان هایی قادر است با استفاده از اینترنت موقعیت های مختلف خودرو شما را به شما نشان دهد. با استفاده از این اپلیکیشن امکانات بسیار زیادی در اختیار شما قرار می گیرد که از جمله آنها می‌ توان به مواردی از قبیل روشن کردن خود را از راه دور و یا خاموش کردن آن از راه دور، امکان قرار دادن حداکثر سرعت برای یک خودرو و حتی نمایش موقعیت لحظه ای خودرو اشاره کرد.

شاید همین جاست که ردیاب خودرو را با دزدگیر سیم کارتی اشتباه میگیرند با تمام قابلیت های که دزدگیر سیم کارتی دارد در آخر فقط یک دزدگیر پیشرفته است، اما نرم افزار ردیابی خودرو یک ناظره تمام عیار برای نظارت بر عملکرد رانندگان خودرو محسوب می شود. که در مقالات متعددی درباره مشخصات و مزیت های استفاده از ردیاب خودرو صحبت کرده ایم.