امروز : پنجشنبه , ۰۳ تیر ۱۴۰۰

از ردیاب های مجهز به شنود استفاده نکنید

عمدتا دستگاه های ردیاب چینی امکان شنود مخفیانه داخل خودرو را به کاربران می دهند.

به این دلایل از ردیاب خودرو مجهز به شنود استفاده نکنید

با آنکه دستگاه های ردیابی که شرکت گیتی گستر از آنها استفاده میکند قابلیت نصب شنود را دارند اما ما به شما پیشنهاد می دهیم به این دلایل از دستگاه های مجهز به شنود استفاده نکنید.

۱ – مشکلات فنی نصب شنود

عدم کارکرد صحیح دستگاه در هنگام انجام شنود: عملا صدای واضحی از طریق میکروفون شنود، مخابره نخواهد شد و فقط در صورتی این سیستم کاربرد دارد که شیشه خودرو بالا باشد و سیستم صوتی خاموش!

با توجه به اینکه امکان برقراری همزمان تماس تلفنی و ردیابی از طریق اینترنت در GPRS وجود ندارد وقتی شما بخواهید از دستگاه ردیاب مجهز به شنود استفاده کنید آن دستگاه عملا وظیفه اصلی خود که ردیابی خودرو است را به درستی انجام نمی دهد.

۲ – ممنوعیت قانونی نصب شنود

به طور کلی شنود، امری غیر قانونی میباشد و نصب شنود نیازمند حکم از مراجع قضایی است. اصل ۲۲ قانون اساسی صراحتا بیان کرده که «حیثیت، جان، مال، حقوق، مسکن و شغل اشخاص از تعرض مصون است، مگر در مواردی که قانون تجویز کند. همچنین طبق اصل ۲۵ قانون اساسی، «بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آن ها، استراق سمع و هر گونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون

 بنابر متن لایحه‌ای که توسط پایگاه اطلاع‌رسانی دولت منتشر شده، عنوان فصل سی‌ویکم کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، «به‌کار‌گیری تجهیزات فنی با کاربرد غالب جمع‌آوری و انتقال پنهان اطلاعات» است و اولین ماده آن تصریح می‌کند: «هر شخص حقیقی یا حقوقی که بدون اخذ مجوز از وزارت اطلاعات، عالما و عامدا نسبت به تولید، توزیع و تبلیغ هرگونه کالا و تجهیزاتی که کاربرد غالب آن، جمع‌آوری و انتقال پنهان اطلاعات از قبیل صوت یا تصویر می‌باشد، اقدام کند، به مجازات‌های مقرر در این فصل محکوم می‌شود.»