امروز : سه شنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۲

سیستم مدیریت ناوگان چیست؟

با سیستم مدیریت ناوگان، ارتباط بین راننده و  شرکت حمل و نقل به شکل قابل توجهی بهبود می‌یابد و شرکت‌های حمل و نقل  خدمات خود را در شرایط بهتر، ایمنی بیشتر و هزینه‌های عملیاتی کمتر به مشتریان خود ارائه دهند.

سیستم مدیریت ناوگان و خدمات آن

سیستم مدیریت ناوگان خدمتی بر پایه GPS است، که خودرو (هر نوع متحرک دیگری) را با شرکت حمل و نقل و یا دفتر و سازمان شما ارتباط می دهد. نرم افزار مدیریت ناوگان حرکت مثبت و رو به رشدی برای کاهش تصادفات و رانندگی کم خطر محسوب می‌شود.

با استفاده از سخت‌افزار های ردیابی، داده‌های مربوط به راننده، وسیله نقلیه، موقعیت جغرافیایی خودرو، میزان مصرف سوخت و اطلاعات عملکرد راننده را (از طریق نرم افزار) دائماً گزارش می‌دهد. یکی از خدمات مفید سیستم مدیریت ناوگان، گزارشات مربوط به زمانهای تعمیر و نگهداری خودرو است، که کاهش هزینه ها و سلامت خودرو را در بردارد. نکات قابل توجه در این گزارشات، ارائه اطلاعات به روشی است که کاربر به راحتی بتواند درک درستی از وضعیت خودرو داشته باشد.


 خدمات سیستم مدیریت ناوگان

 افزایش ایمنی از طریق دریافت نحوه رانندگی

 کاهش میزان مصرف سوخت از طریق اصلاح مسیرها و روش رانندگی

کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری بر اساس جداول زمانی تنظیم شده
 
شرکت‌های حمل و نقل با استفاده از سیستم مدیریت ناوگان می‌توانند بهره‌وری از ناوگان حمل و نقل خود را افزایش دهند درحالی که هزینه‌های ناشی از تصادفات، خرابی‌های پیش‌بینی نشده و خواب خودرو به صورت چشمگیری کاهش یابد.