امروز : سه شنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۲

رانندگی با سیستم ECO

سیستم رانندگی اقتصادی علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت باعث ایمنی  بیشتر و استهلاک کمتر خودرو می شود. 

رانندگی اقتصادی (ECO)

این روزها کمپانی های خودروسازی برای رقابت، امکانات و آپشن های زیادی را در خودرو ها تعبیه میکنند. یکی از این امکانات که در این مطلب میخواهیم درباره آن توضیح بدهیم دکمه ECO یا همان رانندگی اقتصادی است.

رانندگی اقتصادی(ECO) سیستمی است که باعث کاهش گازهای گلخانه ای خودرو و صرفه جویی در مصرف سوخت خودرو می شود. شرکت های خودروسازی آپشن (ECO) را به اتومبیل می افزایند و به صاحبان خودرو این امکان را می دهند تا در صورت نیاز حالت رانندگی اقتصادی را فعال نمایند و از آن استفاده کنند، و به این معناست که انتخاب استفاده یا عدم استفاده از سیستم اکو در اختیار رانندگان قرار دارد.


مزایای استفاده از رانندگی اقتصادی (ECO)

1.باعث ایمنی راه ها می شود.

2.استفاده از دکمه رانندگی اقتصادی سبب بهبود و همچنین بالا بردن مهارت رانندگی می شود.

3.کاهش تصادفات تا حدود 40 درصد.

4.صرفه جویی در مصرف سوخت خودرو در حدود 5 الی 15 درصد می شود.

5. کاهش هزینه تعمیر و نگهداری خودرو .

6.کاهش انتشار گازهای گلخانه ای CO2.

7.کاهش آلودگی هوا.

8.کاهش آلودگی صوتی.

9.استفاده از سیستم رانندگی اقتصادی در خودرو باعث رانندگی بهتر و استرس کمتر و همچنین راحتی بیشتر رانند و سرنشینان را به همراه خواهد داشت.


انواع رانندگی اقتصادی (ECO) در خودروهای مختلف:

نکته مهم این است که طرز کار سیستم (ECO)در هر شرکتی متفاوت است که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد.

رانندگی اقتصادی در خودروهای تویوتا و بی ام : در این خودروها با فعال شدن دکمهECO خودرو از تمام قدرت پیشرانه خود استفاده نمی کند و قدرتی کمتر از حد نرمال را در اختیار راننده قرار می دهد.

رانندگی اقتصادی در خودروهای فولکس واگن و فورد: در این خودروها نیز وقتی دنده در حالت اتوماتیک قرار بگیرد خودرو دنده را در دور موتورهای پایین تر عوض می کند.

رانندگی اقتصادی در خودروهای مرسدس بنز و لندروور: در این نوع خودروهای زمانی که دکمه ECO  فعال  شود. زمانی که خودرو توقف نسبتا طولانی ای داشته باشد، همچون چراغ قرمز، به طور اتوماتیک موتور خودرو خاموش می شود و زمانی هم که پدال ترمز را رها کنید خودرو روشن می شود.

رانندگی اقتصادی در خودرو هوندا: در خودروی هوندا با فعال شدن دکمه ECO امکانات پر مصرف خودرو مانند تهویه مطبوع غیر فعال می شود.

استفاده از سیستم رانندگی اقتصادی اکو باعث می شود که هزینه های خودروهای شما کاهش پیدا کند. همچنین استفاده از این سیستم بسیار با صرفه است چرا که به صورت اتومات کار می کند و در مواقع لزوم بخش غیر نیاز خودرو را خاموش و روشن می کند. با سیستم رانندگی اقتصادی به روز رانندگی کنید و از رانندگی خود در شرایط مختلف لذت ببرید.