امروز : سه شنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۲

امنیت در سرویس مدارس

با سیستم ردیابی پدر و مادرها با مشاهده سرویس در طی مسیر و توقف های آن در طول مسیر می توانند از موقعیت دقیق فرزند خود بخوبی آگاه شوند. مورد دیگر اینکه در صورت تخلف راننده در طی مسیر، نوع تخلف با ارسال پیام کوتاه به والدین اطلاع رسانی می شود و آنها می توانند این موضوع را پیگیری نمایند.

راهکار مدیریت سرویس مدارس و دانشگاه ها

بعد از خبرهای دردناکی که درباره تجاوز و ربوده شدن دانش آموزان در مسیر مدرسه منتشر شد، تصمیم گرفتیم برای آشنایی بیشتر شما با سیستم مدیریت ناوگان ویالون و تجهیزات این سیستم برای جلوگیری از این اتفاقات دردناک، راهکار مدیریت سرویس مدارس و دانشگاه ها را در یک مطلب کوتاه توضیح دهیم.

 سیستمی که میتواند این اطمینان خاطر را به والدین دانش آموزان و مدیران مدارس بدهد که سرویس دانش آموزان از حصار جغرافیای تعیین شده خود خارج نشده و یا به غیر از نقاط مشخص شده توقفی نداشته است . البته قابلیت های این سیستم خیلی فراتر از این دو مورد است برای مثال:

مشاهده سرویس در طی حرکت به سمت مدرسه: با سیستم ردیابی پدر و مادرها با مشاهده سرویس در طی مسیر و توقف های آن در طول مسیر می توانند از موقعیت دقیق فرزند خود بخوبی آگاه شوند. مورد دیگر اینکه در صورت تخلف راننده در طی مسیر، نوع تخلف با ارسال پیام کوتاه به والدین اطلاع رسانی می شود و آنها می توانند این موضوع را پیگیری نمایند.

بررسی نحوه رانندگی راننده با استفاده از سنسور شتاب سنج در نرم افزار مدیریت خودرو هر لحظه میتوانید نحوه رانندگی راننده های سرویس دانشگاه ها و مدارس را زیر نظر بگیرید.

مشخص کردن حصار جغرافیایی مسیر سرویس و مشخص کردن نقاطی که دانش آموزان سوار سرویس میشوند و یا باید از آن خارج شوند با استفاده از سنسور درب خودرو، سنسور شتاب، سنسور موتور و بهره گیری از سیستم ردیابی خودرو به راحتی در نرم افزار ردیابی خودرو تعریف شده و قابل بررسی و گزارشگیری است.

نصب سخت افزارهای ردیاب بر روی سرویس مدارس، تاثیر زیادی در ایمنی دانش آموزان دارد، رانندگان سرویس های مدارس بعد از نصب سنسورهای گزارش دهنده سرعت و شتاب با احتیاط بیشتری رانندگی خواهند کرد که این خود باعث کاهش هزینه ها در تعمییر و نگهداری سرویس مدارس (خودروها) هم می شود.


بررسی مسائل امنیتی نرم‌افزار ردیاب در سرویس مدارس

در رابطه با نرم‌افزار ردیاب در سرویس مدارس، ممکن است که برخی از مدیران مدارس و دانشگاه ها به بهانه مسائل امنیتی (دادن اطلاعات دانش آموزان به بخش خصوصی) در برابر استفاده از این تکنولوژی مقاومت کنند، اما اگر شرکت مناسبی را برای سرویس دهی انتخاب کنید و از نرم افزار ردیاب خودرو و امکاناتش به درستی استفاده شود، نه تنها از لحاظ امنیتی مشکل ساز نخواهد بود بلکه برعکس بستری برای اطمینان خاطره خانواده ها و مدیران مدارس و دانشگاه ها ایجاد میشود.

نکات مثبت استفاده از مدیریت سرویس مدارس و دانشگاه ها

بهبود نگهداری وسیله‌ی نقلیه

از طریق این سیستم می‌توانید مطمئن شوید که وسیله‌ی نقلیه به موقع برای سرویس‌های تعمیراتی دوره‌ای به تعمیرگاه اعزام شود، با استفاده از داده‌های ارسالی ردیاب خودرو دیگر نیازی نیست که خود راننده اطلاعات تعمیر و نگهداری را زیر نظر بگیرد، اطلاعاتی نظیر مسافت طی شده، سوخت مصرفی، و زمان‌های مراجعه‌ی قبلی به تعمیرگاه که برای نگهداری بهتر از خودرو نیاز هستند. همچنین با داشتن این داده‌ها در صورت نیاز یک خودرو به سرویس دوره‌ای، قبل از اعزام خودرو به تعمیرگاه، شما قادر خواهید بود که خودروی جایگزین را تعیین کنید و خللی بر عملکرد ناوگان تحت مدیریت شما وارد نگردد.

 

بهبود وجهه‌ی عمومی مدرسه یا دانشگاه

استفاده از ردیاب خودرو و مدیریت ناوگان و امتیازاتی که در اختیار مدارس و دانشگاه ها قرار می‌دهد، می‌تواند در طرح‌های تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد. مباحثی مانند امنیت بیشتر دانش آموزان یا دانشجویان، زمان‌بندی مناسب‌تر در رفت و آمدها، اطلاع والدین از مکان سرویس فرزند خود در صورت نیاز و مواردی از این دست تاثیر بسزایی در مقبولیت عمومی دانشگاه و یا مدرسه خواهد داشت.