امروز : دوشنبه , ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

معرفی سبک ترین ساعت مچی مجهز به GPS

اپسون به تازگی ساعت مچی را معرفی کرده که دارای GPS داخلی بوده و تنها 13 میلیمتر ضخامت دارد. این ساعت مچی با 50 گرم وزن، سبکترین ساعت GPS دار جهان به شمار می رود. با هر بار شارژ، این ساعت مچی تا 12 ساعت کار می کند. بیشترین استفاده این نوع ساعت ها برای ورزشکاران و به خصوص دوندگان است.

معرفی سبک ترین ساعت مچی مجهز به GPS جهان توسط اپسون

به تازگی شرکت اپسون، ساعت GPS داری را معرفی کرده است که حتی از خیلی از ساعت های بدون GPS نیز سبک‌تر می باشد. بنا بر گفته های اپسون این ساعت فقط 50 گرم وزن دارد که آن را به سبکترین در نوع خود تبدیل کرده است. ساعت فوق سبک GPS دار اپسون می تواند با هر بار شارژ 12 ساعت را مداوم با روشن بودن گیرنده GPS کار کند. مانند دیگر ساعت های مجهز به گیرنده GPS، این ساعت بیشتر برای سنجش مسافت و سرعت به کمک ورزشکاران و به خصوص دونده ها می‌آید. همانطور که از عکس نیز مشهود است ضخامت این ساعت بسیار کم و فقط 13 میلیمتر است که از بسیاری از ساعت‌های ورزشی عادی دیگر نیز باریکتر است.

جالب آن است که این ساعت توسط شرکتی معرفی شده که بیشتر در زمینه تولید چاپگرها و پروژکتورها مشهور است نه ساعت‌های ورزشی. البته از آنجا که اپسون تابعه شرکت سیکو (Seiko) به حساب می آید ، خیلی هم جای تعجب نخواهد داشت.

برای ساخت این گجت جذاب، اپسون از یک ماژول بسیار کم مصرف و سبک GPS استفاده کرده است تا از این طریق بتواند موجب افزایش زمان آماده به کار و سبکی ساعت شود. قرار است این ساعت امسال، ابتدا در ژاپن عرضه شود و پس از آن وارد بازار جهانی گردد.

هنوز اطلاعاتی از قیمت و زمان عرضه دقیق آن در دسترس نیست.

 

منبع: The Verge