امروز : دوشنبه , ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

راهکار پورشه برای افزایش امنیت خودروهای کلاسیک

پورشه یکی از کمپانی هایی است که اهمیت ویژه ای به مدل های کلاسیک خود قائل شده و همواره سعی دارد تمهیدات لازم جهت نگهداری در شرایط ایده ال را برای آنها فراهم کند.

تمهیدات لازم جهت نگهداری پورشه های کلاسیک

این خودروساز آلمانی اخیرا برنامه ای را در پیش گرفته که بر اساس آن می توان تایرهایی با ظاهر قدیمی اما با تکنولوژی روز را برای مدل های کلاسیک سفارش داد. با این طرح، مالکین خواهند توانست تایرهایی استاندارد با ظاهری متناسب برای پورشه قدیمی خود خریداری کنند.

در کنار تایرها، پورشه سیستم مسیریاب مخصوص مدل های کلاسیک را نیز طراحی و تولید کرده که هماهنگی کاملی با ساختار داشبورد دارند. این مسیریاب با هدف استفاده راحت تر از خودروها در رفت و آمدهای روزمره توسعه یافته است.

حال برای اطمینان خاطر مالکین مدل های قدیمی پورشه، این کمپانی از یک سیستم امنیتی رونمایی کرده که "سیستم ردیابی خودروی کلاسیک پورشه" نام دارد. همانطور که از نام این سیستم می توان حدس زد، عملکرد آن به GPS وابسته بوده و بر روی انواع مدل های قدیمی – از 356 گرفته تا کاررا GT – قابل نصب است.

چنانچه سیستم مذکور تشخیص دهد که خودرو به سرقت رفته، ضمن پخش صدای آژیر به مالک و مرکز امنیت از طریق ارسال پیام اطلاع داده می شود. اگر مالک سرقت پورشه خود را تایید کند، مکان و مسیر حرکت خودرو از طریق دستگاه GPS تعبیه شده به پلیس نیز ارسال می گردد. این سیستم حتی قادر است از راه دور کنترل موتور خودرو و برخی امکانات دیگر را در اختیار گرفته و از روشن شدن آن جلوگیری کند.

آنطور که پورشه اعلام کرده، این سیستم فقط برای اروپا در نظر گرفته شده و از بهار آینده قابل سفارش خواهد بود. بدیهی است پشتیبانی آلمانی ها از مدل های کلاسیک و هماهنگ تر کردن آنها با تکنولوژی روز می تواند در ترغیب هر چه بیشتر مشتریان به سمت پورشه های قدیمی نقشی بسزا داشته باشد.

با افزایش تمایل برای خرید پورشه های قدیمی، افت قیمت مدل های جدید نیز کاهش یافته و تمایل مشتریان برای خرید نمونه های صفر کیلومتر افزایش می یابد.

 

منبع:carbuzz