امروز : دوشنبه , ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

مناطق سیل زده و خودروهای آمیکو

به منظور تسهیل در کمک رسانی، چهار دستگاه خودروی پیکاپ آمیکو و همچنین 10 دستگاه کامیونت در مسیرها و مناطق صعب العبور استان های خوزستان و لرستان برای توزیع محموله ارسالی از هلال احمر فرستاده شده است.

کمک خودروهای آمیکو در مناطق سیل زده

هلال احمر پایتخت با استفاده از کامیونت های گروه صنعتی آمیکو و همچنین خودروهای پیکاپ این شرکت، در حال امدادرسانی به مناطق سیل زده است و از روز دوشنبه هفته گذشته با هماهنگی رئیس هلال احمر استان تهران، دومین محموله ارسالی از هلال احمر به صورت روزانه بارگیری شده و جهت کمک به سیل زدگان راهی استان های "خوزستان" و "لرستان" شده است.

به منظور تسهیل در کمک رسانی، چهار دستگاه خودروی پیکاپ آمیکو و همچنین 10 دستگاه کامیونت های تولیدی این شرکت در مسیرها و مناطق صعب العبور استان های خوزستان و لرستان برای توزیع محموله ارسالی از هلال احمر که شامل مواد غذایی، کیسه خواب، آب معدنی، پوشاک، پتو زیرانداز، مواد اولیه خوراکی و یکسری اقلام مصرفی دیگر می شود، بسیج شده‌اند تا کمک رسانی در سریع ترین زمان ممکن انجام شود. گفتنی است که چهار دستگاه خودروی پیکاپ آمیکو به صورت دائم در مناطق حضور داشته و برای امدادرسانی در مناطق صعب العبور به صورت روزانه از روز دوشنبه بارگیری می شوند.

هلال احمر با خودروهای آمیکو به کمک سیل زدگان رفت

البته وظیفه جابجایی و عبور از مسیرهای صعب العبور و کمک به سیل زدگان تنها برعهده پیکاپ های تولیدی شرکت آمیکو بوده است و کامیونت های اعزامی هلال احمر به مناطق مذکور تنها در حال بارگیری کالا و کمک های مردمی دریافت شده توسط هلال احمر و جابجایی آنان از استان تهران به استان خوزستان هستند که می توانید جزییات این امدادرسانی و حضور فعال پیکاپ های تولیدی شرکت آمیکو که از نوع "آمیکو آسنا" هستند را در گالری تصاویر شاهد باشید.

جهت آشنایی بیشتر با خودروهای کمک رسان، بد نیست بدانید که پیکاپ آسنا مجهز به سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک از نوع 4X4 بوده، قفل دیفرانسیل مکانیکی چرخ عقب و نیروی خود را از موتور 2.4 لیتری چهار سیلندر ساخته شرکت "میتسوبیشی" دریافت می کند که به یک جعبه دنده 6 سرعته متصل شده و با مصرف سوخت 10.7 لیتری به ازای کارکرد ترکیبی 100 کیلومتر خود می تواند خروجی قدرت 143 اسب بخاری داشته باشد. این خودرو به طور کلی دارای طول 5560 میلی متری، عرض 184 سانتی متری، ارتفاع کلی 1840 میلی متری و همچنین فاصله بین دو محور 3405 میلی متری خواهد بود که توانایی حمل بار ناخالص مجاز 3200 کیلوگرمی را دارد.

 

منبع: خودرو بانک