امروز : سه شنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۲

ردیابی رانندگان در معروف ترین سرویس حمل و نقل

خبر رسیده که اوبر (Uber) به جهت حفظ کیفیت خدمات خود چند ماهی است که رهگیری شیوه رانندگی رانندگان طرف قرارداد خود را از طریق GPS آغاز کرده است

اوبر از طریق ردیابی GPS بر عملکرد رانندگان خود نظارت می کند

حتماً نام اوبر (Uber) را زیاد شنیده اید، یک استارت آپ که با ایده ای ساده تحولی را در صنعت حمل و نقل شهری ایجاد کرد و تا حدود زیادی کسب و کار تاکسی های شهری را در بسیاری از نقاط دنیا به چالش کشید.

حال خبر رسیده که این شرکت به جهت حفظ کیفیت خدمات خود چند ماهی است که رهگیری شیوه رانندگی رانندگان طرف قرارداد خود را از طریق GPS آغاز کرده است.

البته طبق گفته ها این برنامه فعلاً در کشور چین و به صورت آزمایشی اجرا شده است. به نظر می رسد مدیران اوبر بی سر و صدا این طرح را با هدف کنترل دائمی رانندگان تاکسی هایش ادامه، و حتی توسعه داده اند.

با استفاده از اطلاعات به دست آمده از GPS می توان به راحتی به شکایت مسافران در خصوص سرعت غیرمجاز راننده ها و یا ترمزهای ناگهانی و متعدد آنها رسیدگی کرد. اوبر همچنین قصد دارد از این اطلاعات برای ارتقای رفتارهای پیشگیرانه ایمنی سرنشین رانندگان خود استفاده کند.

به طور قطع چنین تصمیمی می تواند سطح امنیت و رضایتمندی مشتریان اوبر را افزایش دهد، اما باید دید واکنش رانندگان به این کنترل دائمی چه خواهد بود. هیچ بعید نیست که آنها به چنین برنامه ای معترض شوند. در ماه ژوئن سال قبل بود که برخی از رانندگان شکایتی را از اوبر بابت نحوه قراردادهایشان به دادگاه تسلیم کردند.


منبع:theguardian