امروز : سه شنبه , ۰۴ مهر ۱۴۰۲

مدیریت زنجیره دما

بدهی است که حفظ زنجیره دما در محموله هایی که کنترل کیفیت آنها در تحویل به مشتری و جلب رضایت آن مهم است، تاثیر به سزایی دارد. پیگیری لحظه ای تغییرات دمای بار خودرو،  در طول مسیر و پیشگیری از خسارات ناشی از تغییرات دما، راهکار سیستم مدیریت ناوگان شرکت گیتی گستر برای شرکت های پخشی است که تغییر دما برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

راهکار زنجیره دمای سرد با نرم افزار ویالون

موضوع ساده به‌ نظر می‌آید؛ نگهداری از فرآورده‌های لبنی، گوشتی و دارویی در دمای مناسب، تنها یک یخچال با دمای استاندارد کافی است تا زنجیره‌ای را کامل کند. همان زنجیره سرد که محصولات غذایی را از کارخانه تا فروشگاه های بزرگ همراهی می‌کند و جلوی فاسد شدن‌شان را می‌گیرد، اما همین موضوع ساده حالا چالشی شده و گریبان تولید کنندگان را گرفته است. فعالان این حوزه، نسبت به تبعات بی‌توجهی به زنجیره سرد و ضررهای مالی که به کارخانه‌ها وارد می‌کند و خطری که سلامت مصرف‌کنندگان را تهدید می‌کند، بارها هشدار داده‌اند؛ اما باز هم جای نظارت‌ها، بازدیدها، تذکرها و برخوردهای قانونی خالی است، چرا که به گفته آنها، هنوز قانون بازدارنده‌ای در این زمینه وجود ندارد.برای همین قصد داریم راهکار استفاده از زنجیره سرد در مدیریت ناوگان نرم افزار ویالون را به شما  معرفی کنیم.

ثبت پیشرفته اطلاعات حمل بار در مدیریت ناوگان

هنوز خیلی از سالهایی که اطلاعات بار در صنعت حمل و نقل به صورت دستی تهیه می شد، دور نشده ایم اما با گسترش صنعت حمل و نقل، نحوه ثبت اطلاعات هم پیشرفت کرد. در مورد بارهایی که محدوده دمای خاص در حمل و نقل آنها تاثیری ندارد این پیشرفت شاید به چشم نیاید، اما فقط کافیست باری که حمل می شود اهمیت سلامتی و بهداشتی داشته باشد (برای نمونه حمل و نقل مواد لنبی، پروتئینی، غذایی و دارویی ... ) در این شرایط داستان فرق میکند، بدهی است که حفظ زنجیره دما در محموله هایی که کنترل کیفیت آنها در تحویل به مشتری و جلب رضایت آن مهم است، تاثیر به سزایی دارد.


پیگیری لحظه ای تغییرات دمای بار خودرو،  در طول مسیر و پیشگیری از خسارات ناشی از تغییرات دما، راهکار سیستم مدیریت ناوگان شرکت گیتی گستر برای شرکت های پخشی است که تغییر دما برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. این شرکتها برای تحویل بار با خودرو های یخچال دار باید نظارت دقیقی بر دمای یخچال داشته باشند. چرا که کمترین سهل انگاری می تواند خسارات زیادی به فروش شرکت‌ها وارد کند.


با نصب سنسور دما و استفاده از دستگاه ردیابی نرم افزار ویالون بر روی خودروهای حمل بار، تغییرات لحظه ای دما به صورت اتوماتیک ثبت و برای سرور ارسال می شود و این بخشی از راهکار جلوگیری از کم شدن کیفیت بار یا فاسد شدن مواد غذایی و دارویی است .

 برای کسب اطلاعات بیشتر از مزیت های استفاده از زنجیره سرد و ردیابی خودرو های حمل بار با همکاران ما در شرکت گیتی گستر در تماس باشید.