امروز : دوشنبه , ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

چرا در صنعت توزیع و پخش از GPS استفاده کنیم؟

استفاده از سیستم ردیابی خودرو در صنایع توزیع، به مدیران این امکان را می دهد که روی رفتار رانندگان ترانزیت نظارت داشته باشند. 

مزیت های مهم استفاده از ردیاب در صنعت توزیع

امروزه یکی از عوامل مهم در کارکرد صحیح و منظم، آگاهی از عملکرد راننده و چگونگی حمل و جابه جایی محصولات استفاد از GPS می‌باشد. چون بیشتر کارخانه‌ها در صنعت پخش و توزیع بزرگ هستند و افراد زیادی مشغول انجام کار می‌باشند نظارت کار سختی است و GPS در این زمینه به کمک شما می‌آید. رونق کارخانه‌ها به عملکرد درست و قانونمند کارمندان بخش توزیع و رانندگان ترانزیت وابسته است چون این رانندگان هستند که محصولات را به دست مشتری می‌رسانند. ردیابی رانندگان پخش و توزیع اهمیت بالایی در بازدهی صنایع دارد. این موضوع در مورد محصولاتی که ماندگاری کمتری دارند و باید زودتر به دست مصرف کننده برسند (مانند محصولات لبنی و محصولات گوشتی)، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

کاهش هزینه های سوخت:

با کمک gps شما می توانید تمام خودروهای خود را کنترل کنید که در نتیجه آن باعث کاهش مصرف سوخت می‌شود. وقتی سرعت بالا باشد مصرف سوخت نیز افزایش پیدا می کند و برای کاهش مصرف سوخت باید بتوانید سرعت خودرو را ثابت نگه دارید، وقتی از ردیاب استفاده می‌کنید ابتدا مختصات جغرافیایی را دریافت می‌کند و مکان خودرو را مشخص می‌کند، سپس اطلاعات بدست آمده مثل: موقعیت و سرعت خودرو را به سیستم اصلی ارسال می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از کامپیوتر شخصی، موبایل و تبلت دقیق‌ترین حالت موقعیت خودرو را روی نقشه ببینید.

ارائه خدمات بهتر به مشتری

مسیر دقیق رفت‌وآمد خودروها روی نقشه بوسیله gps   قابل مشاهده است و شما به راحتی و بهترین حالت ممکن می‌توانید راننده خودرو را به سوی مشتری بفرستید. نزدیک ترین خودرو با موقعیت جغرافیایی دقیق با استفاده از gps قابل رویت است و به راحتی در کمترین زمان و با مصرف سوخت کم می‌توانید محصولات را برای مشتری بفرستید.

کنترل رفتار راننده ترانزیت

با استفاده از سیستم ردیابی می‌توانید روی رفتار رانندگان نظارت داشته باشید. ردیاب خودرو امکان اعلام زمان شروع و پایان کار، تاخیر رانندگان، توقف‌های طولانی مدت و سرعت بیش از حد را دارد و به شما این امکان را می‌دهد تا با رانندگان خطا کار برخورد کنید. این یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از ردیابی خودرو می‌باشد. استفاده از سیستم ردیابی خودرو، به مدیران این امکان را می دهد که فعالیت رانندگان را در ساعات کاری کنترل کنند و از زمان استراحت، زمان صرف نهار و زمان پایان کار رانندگان خود آگاه شوند. وجود این امکانات و مزیت ها باعث کاهش هزینه ها و افزایش بازدهی می شود.