امروز : چهارشنبه , ۰۹ آذر ۱۴۰۱

با این روش از سرقت خودروی خود جلوگیری کنید؟

تصور کنید که پشت میز خود نشسته اید و گزارشی دریافت می کنید که یکی از خودروهایی که باید چندین ساعت پیش به مقصد می رسید در دسترس نیست و هیچ کس اطلاعی از آن ندارد. چه کاری انجام می دهید؟

نرم افزار ردیابی خودرو چگونه از سرقت جلوگیری می کند؟

فرقی نمی کند که شما مالک یک ناوگان خودرویی بزرگ با تعداد خودرو زیاد باشید یا یک ناوگان کوچک با تعداد خودروهای کمتر. حتی ممکن است چندین خودرو داشته باشید که به شرکتهای دیگر اجاره می دهید. در هر صورت همواره نگران سرمایه خود هستید. واضح است که هیچکس دوست ندارد در موقعیتی مانند موقعیت بالا قرار بگیرد اما از طرفی این اتفاقی است که برای هر ناوگان خودرویی در هر جا و با هر تعداد خودرو ، ممکن است بیافتد. اما ابزاری هم وجود دارند که به شما کمک کنند تا از این قبیل اتفاقات جلوگیری کنید و یا در صورت وقوع ، بهترین عکس العمل را داشته باشید. یک سامانه مدیریت ناوگان خودرویی بهترین انتخاب برای کمک به شما در مدیریت ناوگان خودی شماست. به زبانی ساده تر این سامانه به شما اطلاعاتی را که برای اطمینان از امنیت اجزای ناوگان خودرویی خود لازم دارید را در اختیارتان قرار می دهد.


یک نرم افزار مدیریت ناوگان خودرویی به شما این امکان را می دهد که در هر لحظه از موقعیت جغرافیای اجزای ناوگان خود مطلع باشید ، همچنین گزارشهای متنوعی در اختیارتان قرار می دهد مانند تعداد ساعاتی که از یک خودرو استفاده شده است. یا اینکه یک خودرو بیشتر در چه مسیرهایی تردد کرده است ، کجاها توقف داشته است و... . این اطلاعات از طریق یک سخت افزار به نام ردیاب GPS جمع آوری می شود. دستگاههای ردیاب GPS انواع گوناگونی دارند برخی از آنها با باطری کار میکنند و برخی دیگر از برق ماشین تغذیه می شوند و در انواع جدید تر منبع انرژی ردیابها از سلولهای خورشیدی تامین می گردد.

استفاده از ردیاب GPS به طور کلی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهد که به شما در مدیریت هر چه بهتر اجزای ناوگان خودرویی تان، کمک می کند. این اطلاعات به شما قابلیتهای زیر را می دهد.

    شما می توانید به طور دقیق و در لحظه خودرو خود را روی نقشه ردیابی کنید و آن را تحت نظر داشته باشید.
    به شما امکان این را می دهد که اگر استفاده بدون مجوزی از خودرو صورت گرفت از آن مطلع شوید.
    هر زمانی که خودرو به موقعیت مشخصی رسید یا از موقعیت مشخصی خارج شده به شما آلارم میدهد.
    در صورت سرقت خودرو با عکس العمل سریع شانس پیدا کردن خودرو را بالا می برد.
    شما همواره از آخرین موقعیت جغرافیایی خودرو خود اطلاع دارید.


این نکته را در نظر بگیرید که همیشه وقتی خودروها در پارکینگهای خود هستند محافظت و مراقبت بسیار ساده تر است ، اما زمانی که خودرو برای انجام ماموریت از محل استقرارش دور می شود از دسترس شما خارج می گردد و در اینجاست که نرم افزار مدیریت ناوگان خودرو ارزش خود را نشان می دهد. به طور معمول و طبق آمارهای پلیس اغلب سرقت خودروها در مسیر اتفاق می افتد یعنی زمانی که خودرو در یک ماموریت کاری به سر می برد. این زمانی است که شما دسترسی به خودرو ندارید، اما با استفاده از نرم افزار مدیریت ناوگان خودرویی به محض اینکه خودرو از مسیر تعیین شده خارج شد یا توقف غیر معمول و برنامه ریزی نشده داشت شما مطلع می گردید و به سرعت به بررسی موضوع می پردازید. در این هنگام است که اگر این رفتار برنامه ریزی نشده به دلیل سرقت رخ داده باشد شما به سرعت به پلیس اطلاع می دهید و شانس خود را در یافتن خودرو سرقتی افزایش می دهید.

یکی دیگر از امکاناتی که نرم افزار ردیابی ناوگان خودرویی در اختیارتان قرار می دهد به این صورت است که شما میتوانید یک محدوده جغرافیایی را مشخص کنید یعنی برای یک منطقه خاص جغرافیایی مرزی تعیین کنید و هر زمان که خودرو متعلق به ناوگان خودرویی شما وارد این منطقه شد و یا اینکه از این منطقه خارج شد سیستم از طریق ارسال پیامک یا ایمیل به شما اطلاع می دهد. از این روش می توانید حتی برای اجزای ناوگان خود محدوده های ممنوعه تعیین کنید و اگر خودرویی بدون مجوز وارد محدوده های تعیین شده شد از آن مطلع شوید.

در انتها باید به قابلیت دیگری اشاره کرد که البته برای استفاده از آن برخی مجوزهای قانونی لازم است اما بسیار مفید می تواند باشد. با استفاده از این قابلیت شما می توانید استارتر خودرو را از راه دور کنترل کنید و اگر خواستید آن را خاموش یا روشن کنید.

 

منبع: cmspardaz