جزئیات تصادف مرگبار کاروان نوبخت در جنوب کرمان

راه اندازی کاروان و سرعت بیش از حد خودرو‌های همراه نوبخت و همراهانش در جنوب کرمان دو قربانی گرفت.

سرعت بیش از حد خودرو‌های همراه معاون رئیس جمهور دو قربانی گرفت

راه اندازی کاروان و سرعت بیش از حد خودرو‌های همراه نوبخت و همراهانش در جنوب کرمان دو قربانی گرفت. داستان از این قرار است که در طی سفر معاون رییس جمهور به جنوب کرمان در محور جیرفت به شهر‌های جنوبی به دلیل سرعت زیاد و تعداد بی شمار خودرو‌های همراه و از طرفی آژیر بی امان خودرو‌های تیم حفاظتی و اصرار بر کنار رفتن خودرو‌های مردم باعث شد تا یک خودرو از جاده منحرف و متاسفانه مادر و دختری خردسال در این حادثه جان باختند.
 
مسعود گروهی پدر داغدار که همسر و فرزندش را از دست داده است در این رابطه می‌گوید:در حال حرکت به سمت کهنوج بودیم که در حوالی پل بهادر آباد با آژیر بی امان خودرو‌های های پلیس و… مواجه شدیم که فریاد می‌زدند راه را باز کنید و کنار بکشید.
 
وی در ادامه گفت: از آنجا که تذکر بیش از حد و تعداد خودرو‌ها زیاد بود به کنار جاده رفتم و هول شدم و باعث شد تا خودرو از جاده اصلی منحرف شود و بر اثر این اتفاق همسر و دختر دوساله ام جان باختند.
 
این پدر گفت: مگر چه خبر است که اینطور مردم را دستپاچه می‌کنند و باعث از بین رفتن جان عزیزانمان شدند.
 
حادثه‌ای تلخ رخ داده است مادر و دختری خردسال جان داده اند و آیا کسی پاسخگوی خون این افراد هست.
 
راستی چرا مسوولان اینگونه کاروان راه می‌اندازند تا شاهد این گونه حوادث باشیم.
 
آیا جان مردم این قدر ارزش ندارد تا متولیان به گونه‌ای عمل کنند که این حوادث رخ ندهد.
 
راستی اصلا تیم همراه و کاروان انبوه معاون رییس جمهور از این حادثه خبردار شده اند؟
 
پاسخگوی خون این جان باختگان چه کسی است؟
 
امید است تا مسوولان هر چه سریعتر پاسخی شفاف و صریح در این رابطه اعلام نمایند.
 
گفتنی است دیروز معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه به شهر‌های جنوبی سفر داشت و جان دادن مادر و دختری خردسال از دستاورد‌های تلخ این سفر است.
 
مرحومه «حلیمه گروهی» به همراه دختر خردسالش «یلدا» جان باختگان کاروان نوبخت صبح امروز در بهشت زهرای جیرفت به خاک سپرده شدند.
 
فرمانده قرارگاه پلیس راه جنوب استان کرمان گفت : بی احتیاطی راننده و ناتوانی وی در کنترل خودروی پراید سبب تصادف منجر به فوت محور جیرفت - رودبار جنوب شد.
سرهنگ دادمولا آبکار به انتشار شایعاتی در خصوص علت تصادف منجر به فوت مسیر رودبار جنوب اشاره کرد و افزود: در این شایعه ادعا شده است که کاروان خودروهای همراه محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری باعث بروز این تصادف شده اند که ما بر اساس شواهد موجود و نظر کارشناسان، این ادعا را رد می کنیم.


وی اظهار داشت: کارشناسان قرارگاه پلیس راه جنوب کرمان ضمن بررسی دقیق صحنه حادثه، علت سانحه را ناتوانی راننده در کنترل خودرو گزارش کردند.


بر اساس کروکی پلیس راه جنوب استان کرمان خودرو سانحه دیده در خط کندروی جاده درحال حرکت بوده و به نظر می رسد هنگام رسیدن به پیچ بدلیل عدم توجه کافی به جلو قادر به کنترل و تغییر مسیر به موقع خودرو نبوده لذا ماشین دچار سانحه شده است.


روز پنجشنبه همزمان با سفر معاون رئیس جمهوری در جنوب کرمان یک خودروی پراید در منطقه بهادرآباد شهرستان رودبار، در ساعت 11:35 دقیقه دچار واژگونی شده که پلیس راه در ساعت 11:40 دقیقه در محل حاضر و کروکی حادثه و گزارش خود را ثبت کرده است.


متاسفانه در این سانحه 2نفر کشته و راننده خودرو نیز مجروح شده است.

 

منبع: pedalnews.ir