قیمت پیکاپ ایران خودرو دیزل در بازار آزاد

این روزها بازار خودرویی کشور در خواب به سر می برد و اوضاع خرید و فروش برای اکثر مدل ها تعریفی ندارد، اما در این میان اوضاع بعضی خودروها بدتر از دیگران است.

افول زودهنگام پیکاپ پرقدرت

پیکاپ ایران خودرو دیزل که در مدت محدودی توسط ایران خودرو به بازار عرضه شد، با وجود شایستگی هایی که داشت اما هیچگاه نتوانست جایگاه خود را در بازار بدست آورد. پیکاپی که موتورهای مختلف بنزینی و دیزلی برای آن در نظر گرفته شده بود، هیچ کدام نتوانست موفقیتی در فروش کسب کند و بازار آفرود سوار بیشتر به دنبال نمونه های دست دوم پیکاپ تویوتا هایلوکس تمایل دارند.


اما در بازار آزاد قیمت نمونه های دیزلی با دنده دستی در مدل 97 حدود 210 میلیون تومان است اما می تواند در بازار نمونه های کارکرده مدل های 93 و 94 را نیز با کارکرد کم نیز پیدا کرد که قیمت هایی در حدود 180 الی 190 میلیون تومان دارند، قیمتی که به نظر می رسد برای این خودرو کمی بالا است.


همانطورکه در بررسی و مقایسه پیکاپ تویوتا هایلوکس و پیکاپ ایران خودرو دیزل گفته بودیم، توانایی های آفرود فوتون تانلند اصلاً در حد و اندازه های این پیکاپ خوب تویوتا نیست اما بازار تشنه این مدل خودروها و قیمت بسیار کمتر این پیکاپ، فضای خوبی برای فروش مناسب پیکاپ ایران خودرو بود که این شرکت اصلاً از این فرصت به خوبی استفاده نکرد و حال شرکت های دیگری همچون آمیکو با مدل آسنا وارد فروش پیکاپ های تخصصی آفرود شده اند و با تبلیغات و همکاری های گسترده سعی در ورود قدرتمندتر و بهتر در بازار دارند و سعی دارند تا اشتباه ایران خودرو را در این بازار تخصصی تکرار نکنند.

 

منبع: خودرو بانک